facebook

Anton Pavlovič Čechov Višňový sad

Zakoupit vstupenku

O hře

Během banálních, často dokonce trapných situací se s tragickou (nebo komickou) osudovostí rozhoduje o životě jeho hrdinů. Čechovovy hry jsou prosté a složité. Každou postavu, každou situaci nám předkládá z několika úhlů pohledu. Tak nám dovolí mnohé pochopit, mnohému se vysmát a nad mnohým ustrnout.
Čechovovy hry jsou prosté i složité, a proto neustále přitahují diváky po celém světě. A přitahují znovu a znovu také mnoho inscenátorů. Na scénu Divadla na Vinohradech se Čechov vrátil prostřednictvím hry, kterou mnozí považují za jeho nejlepší dramatické dílo. Ten příběh, který se točí kolem prodeje jednoho zanedbaného statku a zmarněných a přitom tak komických osudů jeho obyvatel, vypráví také o podstatných otázkách, které nám klade moderní svět. Co je krásné a co je praktické, co je a co není užitečné, co je zvažování a co je nerozhodnost ? Vypráví o síle a únavě ze světa, o cti a podvodech, o trapnosti, o nadějích a o iluzích, o touze se dorozumět a také hodně o lásce.
Inscenaci Višňového sadu připravil s hereckým souborem vinohradského divadla hostující režisér Vladimír Morávek, jehož předešlé inscenace Čechova získaly řadu ocenění. Jeho přístup předkládá moderní, divácky strhující výklad této dnes už klasické látky.

Délka představení: 165 minut

Tvůrci

Překlad: Leoš Suchařípa
Režie: Vladimír Morávek j.h.
Dramaturgie: Martin Velíšek
Scéna: Martin Chocholoušek j.h.
Kostýmy: j.h. Sylva Zimula Hanáková
Hudba: Michal Pavlíček j.h.

Obsazení

Raněvská, majitelka panství   Dagmar Havlová Veškrnová j.h.
Aňa, její dcera   Andrea Elsnerová / Ivana Uhlířová j.h.
Varja, její adoptovaná dcera   Pavla Tomicová j.h.
Gajev, její bratr   Viktor Preiss
Lopachin, podnikatel   Martin Stropnický
Trofimov, student   Jiří Dvořák
Simeonov-Piščik, statkář   Martin Zahálka
Charlotta, guvernantka   Jiřina Jirásková
Jepichodov, účetní   Svatopluk Skopal
Duňaša, panská   Lucie Juřičková
Firs, komorník   Ilja Racek
Jaša, mladý sluha   Pavel Batěk
Poštmistr   Jiří Žák

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.