facebook

Ivana Uhlířová

Ivana Uhlířová

Tato talentovaná, neokázalá a přitom výrazná herečka se k divadlu dostala náhodou.
Po absolvování ostravské konzervatoře prošla dvěma krátkými angažmá, velmi ji ovlivnila spolupráce s režisérem J. Janíkem z Divadla P. Bezruče. Na několik let sféru divadla zcela opustila, v letech 2005 – 2012 vytvořila řadu výjimečných rolí v Divadle Komedie (např. Štěpku v Petrolejových lampách, Helgu v Utrpení knížete Sternenhocha…), dvakrát získala Cenu Alfréda Radoka (roce 2006 jako Talent roku, v roce 2010 za roli Alžběty ve hře Ö. von Horvátha Víra, láska, naděje). Účinkovala také v Divadle Husa na provázku, Rubín, Divadle v Řeznické a v různých alternativních projektech.
V DnV se poprvé objevila v roce 2008 jako Aňa v inscenaci Višňový sad, v současné době hraje Sestru v komedii Vstupte!, novinářku Zeldu v komedii To byla moje písnička! a roli Barblin v nové inscenaci Andorra.

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.