facebook

Richard Nash Obchodník s deštěm

Zakoupit vstupenku

O hře

Slavné drama Richarda Nashe napsané na začátku 50. let minulého století proslavila filmová adaptace z roku 1956 s Katharine Hepburnovou a Burtem Lancasterem v hlavních rolích. Hra byla přeložena do 40 jazyků. V sezoně 1999-2000 se vrátila na Broadway, kde si Starbucka zahrál Woody Harrelson a Lízu Jayne Atkinsonová.
Když dlouho neprší, všechno živé hyne, když dlouho postrádáme lásku, vyprahne naše srdce. Ranč rodiny Curryových v důsledku úmorného sucha přestává prosperovat a Líza už se asi nevdá ...
Starbuck je podmanivý lhář a podvodník, který neúspěšně obchoduje s nebeskou vláhou, ale dost úspěšně rozdává naději. Tedy těm potřebným a těch je od nepaměti víc než těch, kteří nemají v co doufat.
Také do Divadla na Vinohradech se Obchodník s deštěm vrací po bezmála 25 letech.
V překladu Milana Lukeše a nastudování Františka Štěpánka v r. 1984 roli Lízy alternovaly Hana Maciuchová a Alena Procházková, Starbucka hrál Svatopluk Skopal.

Délka představení: 130 minut

Tvůrci

Překlad: Jiří Josek
Režie: Martin Stropnický
Dramaturgie: Kristina Žantovská
Scéna: David Marek j.h.
Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková j.h.
Hudba: Petr Malásek j.h.

Obsazení

H. C. CURRY, rančer   Jiří Plachý
LÍZA   Andrea Elsnerová
NOE   Jiří Dvořák
JIM   Michal Novotný
ŠERIF THOMAS   Jaromír Meduna
FIL, jeho zástupce   Daniel Bambas
BILL STARBUCK   Filip Blažek j.h.

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.