facebook

Milan Uhde Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl

Zakoupit vstupenku

O hře

„Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl“ má paradoxní historii. Milan Uhde ji napsal v roce 1986, kdy ovšem kvůli autorovi a jeho politickým postojům nebyla uvedena. Dočkala se premiéry o dva roky později v Zagrebu. Za inspiraci posloužily intimní životní osudy Karla Marxe. Základem hry je komediální zápletka s nemanželským dítětem záletného manžela. Sám dramatik považuje tuto komedii za svou nejzdařilejší. V rodném autorově městě se dočkala premiéry až s dvacetiletým odstupem. I když je protagonistou vědec a revolucionář mezi třicítkou a čtyřicítkou, nejde v komedii o ideje a revoluci. Selhávající slaboch lavíruje mezi ráznou manželkou a mladou služkou, jejíž útěžek hodí na krk kamarádovi Bedřichovi.

Premiéra 8. září 2016

 

Derniéra 4. června 2018

Délka představení: 120 minut

Tvůrci

Režie: Jan Burian
Dramaturgie: Jan Vedral
Výprava: Karel Glogr
Hudba: Petr Kofroň

Obsazení

Karel Max   Tomáš Pavelka
Beny, jeho žena   Andrea Černá
Bedřich   Otakar Brousek ml.
Leni, služka   Zuzana Vejvodová

Nejbližší termín představení

Video galerie

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.