facebook Instagram

Zuzana Vejvodová

Zuzana Vejvodová

 Pochází z uměleckého prostředí, její rodina se už po několik generací věnuje hudbě –  dědeček Jaromír Vejvoda proslul jako autor legendární polky Škoda lásky, hudbě se věnují nebo věnovali i další členové rodiny -- tatínek Josef a sestra Monika.  Zuzana si vybrala herectví, vystudovala Konzervatoř v Praze a už během studia hostovala v několika divadlech. Po absolutoriu se její domovskou scénou stalo Divadlo Na Fidlovačce.  Z činoherních rolí v Divadle Na Fidlovačce připomeňme například Irinu v dramatu Tři sestry,  Rosalindu z komedie Jak se vám líbí nebo Agátu v Ženitbě, v muzikálech Zuzana zazaářila jako Millie (Hledá se muž, zn. Bohatý), Káča (Divotvorný hrnec), Denisa (Mamzelle Nitouche).  
Účastní se i dalších divadelních projektů – hostovala např. v Divadle Broadway (hlavní role v muzikálu Rebelové) nebo na Letních shakespearovských slavnostech, kde ztvárnila několik nejslavnějších shakespearovských ženských  postav (Julie, Desdemona, Viola).    
Je také oblíbenou televizní herečkou, hraje v pohádkách i seriálech, za všechny připomeňme úspěšné projekty Hraběnky a Ulice.
V Divadle na Vinohradech poprvé hostovala v roce 1998 v inscenaci Škoda, že byla děvka  jako Annabella, v současné době hraje novinářku Zeldu v komedii To byla moje písnička!, Axjušu v ruské klasické komedii Les a nově nastudovala roli osudové ženy v komorní inscenaci Dva.     

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings