facebook Instagram

Otakar Brousek ml.

Otakar Brousek ml.

Prostřední člen herecké rodiny Brousků absolvoval hudebně dramatické oddělení pražské konzervatoře, během studií hostoval v Divadle na Vinohradech a v Divadle na Zábradlí, po absolutoriu (1978) nastoupil do Divadla J. Průchy Kladno-Mladá Boleslav, v tomto angažmá zůstal 12 let a vytvořil zde řadu velkých rolí z českého i světového dramatického repertoáru (např. Hamleta, Kata v inscenaci Kat a blázen, Pětníka v Těžké Barboře), díky své schopnosti „umístit vtip“ byl výborný v komediálních rolích, s úspěchem a lehkostí zvládal i žánr hudebního divadla (např. role Célestina-Floridora v proslulé operetě Mam’zelle Nitouche).
V roce 1990 získal angažmá v Městských divadlech pražských, po rozdělení divadel přešel do hereckého souboru Divadla ABC a postupně se stal jeho předním členem. Vynikl zejména v oboru konverzační komedie, který do Divadla ABC odedávna patřil (Sir Robert Chiltern v Ideálním manželovi, Algernon v komedii Jak je důležité míti Filipa) hrál v detektivkách, (Vražda na faře, Past na myši), v úspěšném představení Golem (Prach), v inscenacích
Tři muži ve člunu a pes (George), Třikrát život (Henri), Únos Sabinek (Karel Bradáček) nebo Žena v bílém (Sir Percival Glyde), Frederick (Kníže z Pillementu), ale také v muzikálu Pěna dní.  
V letech 2007 – 2012 bylo jeho domovskou scénou Divadlo na Fidlovačce, kde hrál např. Veršinina v dramatu Tři sestry nebo Pickeringa v My Fair lady.

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings