facebook

Pierre- Aristide Bréal VELKÁ MELA aneb Francouzská kuchyně

Zakoupit vstupenku

O hře

(La Magouille)

Velkolepá francouzská komedie se vším, co od francouzské komedie publikum očekává!
Kdo se těší na sérii fraškovitých situací odvíjející se z milostného trojúhelníku, tvořeného krásnou ženou mezi dvěma muži, bude mile zaskočen zjištěním, že svému milovanému manželovi nasazuje krásná Josefina parohy ne jen tak s kdekým, ale rovnou s jeho milovaným mladším bratrem.
Kdo si rád pochutná na nekorektním francouzském žertování na účet čackého četnictva, přijde si na své, když zjistí, že oním zaslepeným paroháčem je místní vrchní strážmistr César.
Koho baví budoárové politikaření veseloher z napoleonských časů, potěší se tím, že komedie je situována do začátku 19. století a obnovené monarchie, do času, kdy se ovšem s vojskem mstivě vrací císař Napoleon z vyhnanství na Elbě. A tak se ve frašce plné převratů střídavě zmocňují moci královský komisař a císařský plukovník, dožadující se vždy loajality místního četnictva, kabátů k převlekům se málem nedostává. Jen Napoleon, žel, zůstane za scénou, nemáme pro něj dost velkého herce.
Ještě jste nedostali chuť na něco tak pikantně francouzského? Pak tedy vězte, že ne nadarmo má hra věhlasného moderního francouzského komediografa podtitul Francouzská kuchyně. Vaří a jí se v ní prakticky od začátku a recept na místní specialitu – nadívaného holuba á la concoyotte podráždí vaše chuťové buňky právě tak bezpečně, jako tato převratná komedie převratů vaši bránici.

Premiéra 18. 3. 2016

Derniéra: 16. 11. 2018

*V inscenaci zazní expresivní výrazy a není vhodná pro děti.

Partner inscenace:

Délka představení: 135 minut

Tvůrci

Překlad: Milena Tomášková
Režie: Daniel Hrbek
Výprava: Jozef Hugo Čačko
Dramaturgická spolupráce: Jan Vedral
Hudební spolupráce: Ondřej Brousek
Pohybová spolupráce: Karel Basák

Obsazení

César   Václav Vydra
Josefína   Klára Cibulková / Tereza Bebarová
Ferdinand   Ondřej Brousek
Francis   Otakar Brousek ml.
Královský komisař   Pavel Nečas
Císařský plukovník   Václav Svoboda
Hudebníci:  
Bicí   Jan Kabát / Matouš Holienčin / Petr Škoda
Trubka   Petr Brejcha / Václav Kalenda

Nejbližší termín představení

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.