facebook Instagram

Woody Allen NEPIJTE TU VODU

Zakoupit vstupenku

O hře

S newyorským spisovatelem, komediografem, filmařem a hercem Woody Allenem (1935) se dobře a rádi bavíme už několik desetiletí. Právem patří k moderním klasikům scénického humoru. Brilant- ní komedii Nepijte tu vodu napsal Allen v polovině šedesátých let, ve světě rozděleném železnou oponou. Hra byla dvakrát zfilmována, Allen film ve své režii uvedl v roce 1994.

V ovzduší studené války, kdy každé nedorozumění, i to komedi- ální, může posloužit jako spouštěč otevřeného atomového konflik- tu, se na americkou ambasádu v nejmenované totalitní zemi uchýlí rodina amerických turistů, pronásledovaných místními bezpeč- nostními složkami pro bizarní podezření ze špionáže. V přeplně- ném a obléhaném sídle velvyslanectví se za nepřítomnosti amba- sadora do řešení hrozícího mezinárodního incidentu s nadšením, ale bez kompetencí pouští diplomatický personál... Výbušná směs situační a konverzační komiky a autorovo pochopení pro lidské slabosti, balancující na laně napínavě rozvíjeného děje nad pro- pastmi průšvihů, nás jako každá dobrá komedie léčí z případných obav a nejistot.

Tvůrci

Režie: Juraj Deák

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings