facebook Instagram

Tereza Verecká Na kamenném, kamenném poli (Job)

Zakoupit vstupenku

O hře

Příběh o Jóbovi je příběhem krajní zkoušky víry, které vystavil Hospodin svého vyznavače, když jej připravil o majetek, rodinu i o zdraví.
Jak vypadá taková zkouška ve světě, který tvrdí, že „Bůh je mrtev“ a kde starozákonní víru nahradila víra v člověka, společnost a v sebe sama? Ve světě bez pevně daných hodnot se přece tragédie mění v grotesku.
Jobem ve vtipně drzé sociální grotesce T. Verecké je tramvaják degradovaný na traťmistra, žijící se svým starým nemocným otcem, utahanou ženou a frustrovaným synem v rozpadajícím se rodinném hnízdě kdesi daleko… na kamenném, kamenném poli. Mezi nabídkami výhodných půjček a nákupů, příručkami o kariéře a naplnění života a spoustou složenek objeví jednoho dne exekuční výměr…
Tereza Verecká (1985) je úspěšnou rozhlasovou autorkou (hry V pasti a Divná věc, divná věc). Ve svých textech projevila vzácný smysl pro groteskní vidění současné sociální skutečnosti ohrožené rodiny. Českou premiérou své variace Joba bude debutovat i jako autorka divadelní.

Česká premiéra 21. prosince 2015

Délka představení: 80 minut

Tvůrci

Režie: Zuzana Burianová
Dramaturgie: Jan Vedral
Scéna: Ján Tereba
Kostýmy: Paulína Bočková
Hudba: Jiří Burian

Obsazení

Nejbližší termín představení

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2022 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings