facebook

PŘEDPRODEJ NA ÚNOR ZAHÁJEN

8. 12. 2017

Využijte možnosti koupit si s předstihem vstupenky na naše představení. Přinášíme několik tipů.

V pátek 8. 12 v 11.00 hodin zahajujeme předprodej na měsíc únor 2018.
Rádi bychom Vás upozornili na několik výjimečných událostí v naší únorové nabídce.

Premiéra:

Euripidés - Ifigenie v Aulidě
(ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ: Ἰφιγένεια ἐν Αὐλίδι)
Prolog k Trojské válce.

Kateřina Brožová jako Klytaiméstra, Václav Vydra jako Agamemnón, Petr Rychlý jako Meneláos, Marek Lambora jako Achilles a Sabina Rojková jako Ifigenie v inscenaci Martina Čičváka.
Co se stalo v čase, který uplynul mezi tím, kdy Paris unesl z Řecka Helenu a kdy řecké loďstvo vyrazilo dobýt Tróju a přivést unesenou krásku zpět spartskému králi Meneláovi?Nejmocnější námořní síla, kterou Řekové shromáždili, už měsíc čeká v přístavu v Aulidě na příznivý vítr. Věštba veliteli výpravy, mykénskému králi Agamemnónovi, předpověděla, že vítr se zvedne a lodě vyrazí na válečnou výpravu, teprve když on přinese bohyni Artemidě lidskou oběť – svou vlastní dceru Ifigenii. Agamemnón s Meneláem tedy vylákají Ifigenii do Aulidy pod lživým příslibem svatby s Achilleem.
Je třeba obětovat pannu, abychom získali zpět děvku.
Matka zoufale bojuje o život svého dítěte.
Nejpůsobivější drama o zápasu o rodinné vztahy v rozbouřené společnosti.
Které hodnoty mají přednost?
Cítíme, že opět nastala doba, kdy je třeba se vrátit k základním hodnotám naší evropské společnosti. Po Sófoklově Oidipovi (1988) se proto na repertoáru opět objevuje velké dílo klasické řecké tragédie.

Premiéra 16. února 2018.

Více o inscenaci zde.
Vstupenky můžete rezervovat zde.

Derniéry:

P. Shaffer: Amadeus

Po více než padesáti ohlasných reprízách hrajeme v pondělí 5. února naposledy oceňovanou Čičvákovu inscenaci Shafferova Amadea.
Přijďte se rozloučit s Ondřejem Brouskem jako Mozartem, Ivanou Uhlířovou jako Konstancí a Denny Ratajským jako Salierim.
Důvodem derniéry je havarijní výměr, vystavený v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí DnV. Tento výměr nám zakazuje nadále používat jevištní technologie, bez nichž není možné inscenaci odehrát.

Více o inscenaci zde.
Trailer zde.
Vstupenky můžete rezervovat zde.

L. Smoček: Piknik

Ve středu 14. února můžete naposledy vidět Šiktancovu inscenaci Smočkovy slavné „povídky z pralesa“.

Více o inscenaci zde.
Trailer zde.
Vstupenky můžete rezervovat zde.

Foto k novince: PŘEDPRODEJ NA ÚNOR ZAHÁJEN

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.