facebook

ARNOLF TOMÁŠE PAVELKY BUDÍ NADŠENÍ

9. 5. 2017

Nejen publikum, ale (výjimečně) i kritiky nadchnul komediální výkon nového člena souboru Tomáše Pavelky v Molièrově Škole žen. Viděli jste ho už jako neméně excelentního Karla Maxe v Uhdeho Zvěstování?

„Tomáš Pavelka září ve Škole žen!“ (MF DNES)

„Velkolepé herecké sólo Tomáše Pavelky!“ (Právo)

Herec Tomáš Pavelka se stal členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech v této sezoně. Zralý a charismatický herec k nám přišel po letech působení v pražském Švandově divadle, tomu předcházelo několik sezon v Činoherním studiu Ústí nad Labem.

Po dubnové premiéře Molièrovy Školy žen je z reakcí jasné, že na vinohradském jevišti se objevil další výrazný a originální v plném smyslu slova scénický komediální herec. Ty, kteří znají Pavelkovu jevištní práci, to nepřekvapí, pro řadu diváků je však Tomáš Pavelka, který se více než dvacet let soustředí zejména na jevištní hereckou tvorbu, překvapením a objevem. Nezapře, že jeho učiteli na DAMU byli tak skvělí herci a učitelé, jako Věra Galatíková a zejména Petr Čepek. Sám pak jako pedagog připravoval mimo jiné i studenty, kteří se stali v našem divadle jeho kolegy: Terezu Terberovou, Janu Kotrbatou a Viktora Javoříka.

Všem divákům, které rozesmál a potěšil Pavelkův Arnolf ve Škole žen doporučuje naši studiovou inscenaci komedie Milana Uhdeho Zvěstování, aneb Bedřichu, jsi anděl, ve které herec exceluje tentokrát nikoli jako podváděný paroháč, ale jako prolhaný bigamista (a navíc prolhaný filosof) Karel Max.

Více o inscenaci Škola žen zde

Vstupenky na Školu žen můžete rezervovat zde

 

Více o inscenaci Zvěstování zde

Vstupenky na Zvěstování můžete rezervovat zde

Trailer zde

Rozhovor s Tomášem Pavelkou zde

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.