facebook

Penelope Skinner Ahoj, krásko! (Linda)

Zakoupit vstupenku

O hře

Linda je úspěšná žena po padesátce. Vlastními silami se vypracovala na jednu z nejvyšších pozic v kosmetické společnosti. Díky své práci, jak věří, šíří pozitivitu a pomáhá ženám získávat sebevědomí. Její nejnovější prezentace ale nedopadne zdaleka tak, jak očekávala: navrhovaná reklamní kampaň, zaměřená na ženy středního a staršího věku, by byla podle vedení firmy totálním přešlapem. Pozitivní slogany totiž přece mají smysl jen tehdy, když osloví mladší generace s největší kupní silou.

Co když se ale ve stejnou chvíli začnou objevovat trhliny i v jejím soukromí? Zdánlivě perfektní život, který vedla ještě před pár dny, se rázem mění v pouhou iluzi, vše se s nečekanou rychlostí vymyká kontrole. Může si za to Linda sama? Jak se teď zvládne se vším vypořádat? A je vážně možné propagací pleťových krémů změnit svět k lepšímu?

Svižná konverzační hra představuje svou titulní hrdinku v komplexním světle, silnou i chybující, rozhodně ale jako někoho, kdo si zaslouží naši pozornost. Linda ale není jediná, kdo musí bojovat o své místo v životě: i její dcery naráží na překážky světa, kde stále nepanují rovné příležitosti. Každá z postav si tak musí sama za sebe najít způsob, jak se v životě prosadit a jak se vyrovnat s nároky, které na ně společnost klade.

Po inscenacích v Londýně a New Yorku přinášíme hru současné britské autorky Penelope Skinner v české premiéře.

V představení se na jevišti kouří, zazní expresivní výrazy a není vhodné pro děti do 15 let.

Česká premiéra 17. května 2019

Délka představení: 150 minut

Tvůrci

Překlad: Hana Nováková
Režie: Juraj Deák
Dramaturgie: Jan Vedral
Scéna: David Bazika
Kostýmy: Tom Ciller
Hudba: Ondřej Brousek

Obsazení

Linda   Kateřina Brožová
Alice   Šárka Vaculíková
Bridget   Sabina Rojková
Neil   Petr Rychlý
Amy   Markéta Děrgelová
Luke   Marek Lambora / Jiří Roskot
Dave   Otakar Brousek ml.
Stevie   Iva Vejražková / Barbora Poláchová

Nejbližší termín představení

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2022 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings