facebook

Neil Simon Vstupte!

Zakoupit vstupenku

O hře

(The Sunshine Boys)
A po letech jsou tu zase! Lewis a Clark, hvězdy amerického vaudevillu z období Zlatého věku komedie. „Slavná dvojice, jejichž dvě jména musíme vyslovit jako jméno jedno. Lewis a Clark jsou víc než dvojice. Jsou to dva vesele zářící paprsky, které splynuly v paprsek jeden.“

Dva komici, kteří celou kariéru bavili společně publikum, jež je vnímá pouze jako dvojici, nikoli jako dvě rozdílné osobnosti, se vzájemně hluboce lidsky nesnášejí. Po letech odloučení a upadání do bezvýznamnosti dostávají výjimečnou možnost znovu společně zahrát v televizní show svůj slavný skeč. Zvítězí profesionalita nad nevraživostí? Podaří se jim comeback?

Neil Simon, cenami ověnčený americký dramatik a scenárista, přivedl dvojici těchto směšných
a dojemných vaudevillových vysloužilců poprvé na Broadway v roce 1972, a hned s úspěchem – nastudování se dočkalo více než šesti set repríz. Od té doby se hra dožila filmového zpracování, dalších nastudování na Broadwayi a desítek inscenací v celém světě.

V Divadle na Vinohradech se Lewis a Clark objevili začerstva už v roce 1974 v interpretaci Vlastimila Brodského a Josefa Bláhy. Štěpánkova inscenace bavila publikum v nezábavné době řadu sezón. Nyní se Divadlo na Vinohradech ke hře, jež je jeho „rodinným stříbrem“, vrací s novou hereckou dvojicí. Viktor Preiss a Tomáš Töpfer „se sehráli “ například v úspěšném Werfelově Jacobowském a plukovníku. Komedie už klepe na dveře… Vstupte!

Délka představení: 120 minut

Tvůrci

Překlad: Ivo T. Havlů
Režie: Martin Porubjak
Dramaturgie: Lenka Kolihová Havlíková
Scéna: Tomáš Rusín
Kostýmy: Zuzana Štefunková Rusínová
Gagman: Števo Capko
Hudba: Ondřej Brousek

Obsazení

Wilie Clark   Tomáš Töpfer
Al Lewis   Viktor Preiss
Ben   Václav Vašák
Ošetřovatelka   Eva Režnarová
Sestra   Ivana Uhlířová
Televizní režisér   Lukáš Příkazký / Ondřej Rychlý / Viktor Javořík

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.