facebook

Václav Štech – Tereza Verecká Vinohradský případ

Zakoupit vstupenku

O hře

Paměti strašlivě ukřivděného člověka

Literární kabaret

Komediograf a spisovatel Václav Štech byl druhým ředitelem Divadla na Vinohradech v letech 1909 – 1913. Z ředitelny neodešel dobrovolně a svou křivdu vypsal v unikátní a kdysi velmi čtené skandální knize Vinohradský případ. U příležitosti 110. výročí DnV z ní připravily literární kabaret dramatička Tereza Verecká a režisérka Zuzana Burianová a zvou Vás na představení těmito slovy:

„Divadlo ukřivďuje a křiví charakter. Alespoň se to tak jeví z různých pamětí různých divadelníků a zejména pak divadelních ředitelů a tajemníků. Existence divadelního ředitele je v podstatě jen sérií křivd ať už spáchaných na něm nebo úmyslně či neúmyslně jím na někom jiném. Pozlátko a uznání veřejnosti jde za někým jiným. A celá divadelní budova drží pohromadě jen sítí intrik.

Hrůzostrašný případ vinohradského ředitele Václava Štecha začíná jedné hrůzostrašné noci, Noci divadel, kdy se mu zdá, že obživl a vrátil se znovu na post ředitele divadla.“

Václava Štecha a tehdejší Vinohrady hrají, zpívají a tančí: Otakar Brousek, Markéta Frösslová, Marek Adamczyk, Šárka Vaculíková a Dominick Benedikt.

Premiéra v rámci Noci divadel 18. 11. 2017.

Tvůrci

Scénář: Tereza Verecká
Režie: Zuzana Burianová
Výprava: Lukáš Mathé
Dramaturgie: Jan Vedral

Obsazení

Starý Štech   Otakar Brousek ml.
Mladý Štech   Marek Adamczyk
Thalia   Markéta Děrgelová
Melpomena   Šárka Vaculíková
Nadšenec   Dominick Benedikt

Nejbližší termín představení

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.