facebook

Astrid Saalbachová Transit

Zakoupit vstupenku

O hře

Transit je dalším z řady textů úspěšné současné dánské dramatičky Astrid Saalbachové, u nás známé především díky hře baletky (Taneční hodina). V roce 2004 obdržela autorka právě za Transit cenu nejlepší severské dramatičky Nordic Drama Award.
Podivuhodný snový příběh o cestě za domovem.
Letuška Anna-Marie, ztělesnění atraktivní a moderní ženy, absolvovala zase jeden dlouhý únavný let. Netouží po ničem jiném, než si dát nohy na vlastní gauč a pustit vlastní televizi. Ale za tu dobu, co byla pryč, se všechno nějak změnilo ...A přitom, jakoby se skutečnost jen trochu pootočila. Nepoznává místa ani tváře, ale zato jí přicházejí vstříc její vlastní sny, touhy i úzkosti.
Režisérem inscenace, kterou Divadlo na Vinohradech uvádí ve zkušebně v české premiéře, je talentovaný režisér Štěpán Pácl, nositel Ceny Alfréda Radoka pro mladé talenty.

Délka představení: 80 minut

Tvůrci

Překlad: Michaela Weberová
Režie: Štěpán Pácl j.h.
Dramaturgie: Klára Novotná
Odborná spolupráce: František Fröhlich
Scéna: Jan Polívka j.h.
Kostýmy: Daniela Klimešová
Hudební a zvuková realizace: Petr Kaláb
Pohybová spolupráce: Andrea Opavská

Obsazení

ANNA-MARIE   Lucie Juřičková
DO   Vladimíra Striežencová j.h.
KAA   Pavel Batěk
DÍVKA   Lucie Štěpánková
MLADÍK   Radovan Klučka j.h.

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.