facebook

Michal Walczak Lov na losa

Zakoupit vstupenku

O hře


 

Michal Walczak
LOV NA LOSA (POLOWANIE NA ŁOSIA)

Vynikající komedie je samotným autorem označená jako „romantická" a zápletka se skutečně točí kolem svatby jednoho mladého páru. Příběh však záhy nabírá šílené obrátky, přináší nečekané zvraty a humor, kterým jiskří, je více černý než růžový.
Chaotický veterinář se sklony k hysterii Konrád a jeho snoubenka, psycholožka Eliza čekají na příchod Eliziných rodičů, aby je Konrád požádal o její ruku. Než ale dorazí despotický generál a bývalý fízl a komunista Romuald se svou submisivní manželkou Myškou, u dveří zvoní Jaroslav Past, bývalý Elizin terapeut a milenec. Vygradované šílenství končí Pastovou mrtvolou ve skříni, ale to je vlastně teprve začátek...
Lov na losa trefně, ale s humorným nadhledem útočí na veškerá klišé - v komunikaci, ve vztazích, v postoji k vlastní minulosti, klišé společenská i osobní. Nelítostně rozbíjí prázdné formy, které jsme si zvykli bezmyšlenkovitě používat a v nichž jsme se pohodlně zabydleli.
Michal Walczak patří v současnosti k nejuznávanějším polským dramatikům. U nás byly zatím s úspěchem představeny jeho hry Pískoviště a Cesta dovnitř pokoje.
Divadlo na Vinohradech přiblíží Walczakův text formou inscenovaného čtení v prostoru nové zkušebny.

 

Tvůrci

Překlad: Jiří Vondráček
Příprava: Klára Novotná Martin Velíšek Kristina Žantovská
výtvarná spolupráce: Lukáš Kuchinka
Hudební spolupráce: Marek Doubrava

Obsazení

Eliza   Andrea Elsnerová
Romuald   Jiří Plachý
Myška   Marta Vančurová
Jaroslav Past   Martin Zahálka
Klavírní improvizace   Lubor Šonka

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.