facebook

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

13.03.2018 | Hana Dvořáková
Dobrý den pane Töpfere,

chtěla jsem divadlu poděkovat za včerejší představení Školy žen, které jsem měla možnost skoro po roce vidět. Velice mile mne překvapila Tereza Terberová. jak v ní její role "uzrála". Je opravdu velice talentovaná a každou rolí mne vždy čím dál víc překvapuje, jak se posouvá dál a dál.

Zároveň bych tímto poděkovat všem představitelům za skvělý zábavný večer, na kterém jsem se skvěle pobavila.

Všechny zdraví

Hanka Dvořáková

P. S. Svišť zdraví pana Pavelku :)

Milá paní Dvořáková,
děkuji za slova chvály. Panu Pavelkovi pozdravy od "Sviště" rád vyřídím.
Hezký den
Tomáš Töpfer

08.03.2018 | Tereza Coufalová
Dobrý večer, úplně jsem svému nejoblíbenějšímu četníkovi z dětství zapomněla popřát ke středečnímu svátku. Tak dodatečně všechno nejlepší! :)
Tereza

Milá Terezo,
děkuji.
Tomáš T.

08.03.2018 | Irena Frimlová
Dobrý den, už jeden divák ocenil úterní představení Peer Gynta. Byl to silný zážitek a musím smeknout před mladým panem Brouskem. Vlastně celé dlouhé představení byl na jevišti a nejen mluvený text, ale i fyzicky náročná role ho určitě hodně vyčerpala. Velmi oceňuji jeho výkon. Mám ale ještě jednu připomínku - právě pro Vás. Představení je velmi dlouhé a tím pádem je vlastně jen pro pražské diváky. Já jsem z Teplic a musela jsem požádat kolegyni, která byla na se mnou, aby mne u sebe nechala přespat. Nešlo by posunout začátek o půl hodiny dřív? Přeji všem hodně úspěchů. IF

Milá paní (slečno) Frimlová,
děkuji za hezkou pochvalu. Ondrovi Brouskovi ji předám. Mimochodem měl hned druhý den další představení v exponované roli Richarda ve Lvu v zimě. Navíc s mírným nachlazením. To je ovšem součást naší profese.
K Vašemu dotazu: bohužel dříve hrát neumíme. Provoz na jevišti je celodenní. Dopolední zkouška do 14 hodin. Potom se bourá dopolední náznaková dekorace, staví večerní kulisy a když je hotovo, nastupují osvětlovači, aby nasvítili večerní představení. Tento každodenní rituál zabere celé odpoledne a všichni mají plné ruce práce, abychom stihli začátek večerního představení od 19 hodin. Kdybychom hráli, tak jako mnohá jiná divadla od 19.30 , pak by byl konec ještě o půl hodiny později. Na našem webu jsou uvedeny předpokládané konce představení, aby se diváci mohli podle nich orientovat. Peer Gynt je v originále daleko delší, než naše inscenace. Dramaturgie krátila jak jen to bylo možné. Je mně líto, že jste měla s odjezdem do Teplic komplikace a musela přepat u kamarádky. Škoda, že jsem to nevěděl dříve :-) :-) :-)
Pozdravy do Teplic
Tomáš T.

08.03.2018 | D.Vlckova
Pane řediteli, myslíte si,že ticket art pro rezervace je to pravé ořechové a nejsou to vyhozené peníze? Nejde rezervovat na večer bez ... protože to chce platbu on-line i přesto,že je tam víc než 10lístků, starší generace platit přes web neumí a když je mimopražská,proč má chodit do pokladny,.
učinili jste "kozla zahradníkem" a naprosto zhoršili možnosti rezervace pro běžné uživatele i členy klubu DNV a naštvali jste fůru lidí,kteří zvládají základy internetu a rezervací,ale ne jeho další složitosti . Zkuste se vžít do pocitů sedmdesátníka při snaze rezervovat, děs, dřív šance na generálku byla, dnes - sci-fi.
proč vždy zvolíte nekvalifikované programátory - něco o tom vím, ale to, co se děje od ledna 2018, za to by mne v práci okamžitě vyhodili a divadlo jim pravděpodobně za to platí -stačil by Vám jeden programátor, který umí a vše by divadlu udělal a ne colosseum jako dřív a dnes ticket art,
ve výsledku jen naštvaní uživatelé, včetně Vašeho "geniálního nápadu" prodávat lože jako celek. Jste mimo realitu cenových možností včetně toho, co je dostupné seniorům ...
PS: čekám odpověď, že to nechápu a že je to výhodné atd. zkuste jít mezi lidi a nedívat se na to jen z pozice ředitele a zisku - proč jsou téměř vyprodaná dopolední představení,protože jsou cenově dostupná a nikdo nechce,aby si dotyčný bral celé lože a těch věcí je víc, přitom repertoár divadla je dobrý. je to o tom přemýšlet, zda to či ono stojí za to plus mnoho dalších věcí - občas realita je jiná,než si myslíme.
D.Vlčková

Vážená paní Vlčková,
položila jste mně několik dotazů najdenou a nevím, jestli Vás moje odpověď uspokojí. Členové klubu si od 7.3. mohou objednávat vstupenky přednostně. Viz naš webová stránka. Kupovat vstupenky lze on-line, což by neměl být problém.Zvláště pro diváky, kteří, tak jako Vy, dokáží komunikovat s internetem. Navíc jsme už před více než rokem zavedli bazplatnou linku 800 900 888, kde Vám vyjdou vstříc a vstupenky lze objednat a budou zaslány i poštou. K nákupu už nemusíte, tak jak to bylo dříve, využít pouze pokladnu a dostavit se osobně. Pokud jste se zmínila o finanční stránce našeho předprodeje a společnosti, která jej zajišťuje, pak právě u Ticket artu to "vyhozené peníze" nejsou. Naopak, firma coloseum byla příliš drahá a divadlo musí zvažovat každý finanční náklad. Jeden programátor, jak píšete, by bohužel pro předprodejní systém divadla opravdu nestačil. Ten systém totiž musí zvládat mnoho dalších operací, než jen prodej lístků. Musí mít i platební bránu, umět přijímat platební karty, vydávat sestavy pro účtárnu, pro odvody za tantiémy atd. Je to poněkud složitější systém, než si myslíte. Nepopírám, že se po zavdení nového systému předprodeje nevyskytly nedokonalosti, které jsme postupně odstranili (viz předprodej pro členy klubu). Nevím, že bychom "naštvali" mnoho diváků. Naše obchodní oddělení intenzivně komunikuje se všemi zákazníky a máme mnoho kladných reakcí. Rozdíl mezi předprodejem vstupenek dříve a nyní po nástupu našeho vedení je myslím výrazně lepší. Nyní lze zakoupit a rezervovat vstupenky až tři měsíce předem, což dříve nebylo možné. Máte možnost si bezplatně zavolat do naší pokladny, kde Vám pomohou s rezervací, nákupem a poradí i ohledně výběru představení. Snažíme se o co nejlepší servis pro diváky a pokoušíme se jej neustále vylepšovat. ( viz předprodejní pokladny bez front). Děkuji za připomínky. Věřím, že si na nový systém diváci rychle zvyknou a uznají i některé jeho přednosti. Například prodej lóží, jako celek, se osvědčil a drtivá většina diváků jej oceňuje. Je totiž výhodný cenově i komfortem pro rodiny, nebo návštěvu divadla s přáteli. Zaručuje mimo jiné i plné obsazení exkluzivních míst v hledišti oproti dřívějším praktikám, kdy si do lóže (obykle na levnější místa v druhé řadě) zakoupili dva lidé a zablokovali pak možnost dalším sdílet lóži. Je to stejné, jako byste si objednala dvě místa v restauraci a k Vašemu stolu by si přisedli další lidé. To by se Vám jistě také nelíbilo. Kdybych se , jak říkáte, díval na chod divadla z pozice "zisku", pak bych nejspíše zvýhoněná dopolední představení a veřejné generálky pro seniory zrušil. Jsem nakonec rád, že se Vám líbí náš repertoár. To je ostatně to nejdůležitější. Zcela jistě Vám zážitek z našich inscenací nemůže zkazit nějaká drobná kolize s internetovým prodejem.
Tomáš Töpfer

07.03.2018 | Janina Sleminova
Pekny vecer do Divadla na Vinohradech!Nepatrim k lidem, kteří často pisou recenze, ani stiznosti a vlastne ani pisemne podekovani.
V tomto pripade však rada udelam výjimku a chci velmi podekovat za uzasny sobotni zážitek, který jsme prozili diky vašemu predstaveni dramatu „Jeji Pastorkyna“.
Po první polovine hry jsem si rikala něco ve smyslu „to je tedy sila, co jeste silnějšího muze prijit ve druhé polovine“?.
No a prislo…
Takto silny pribeh se strhujicim zaverem, plny všech druhu emoci, lasky, bolesti, utrpeni, odhodlani, moudrosti, slabosti, zloby i hlouposti, poukazujici zaroven na silu a nesmyslnost predsudku a „zazitych zvyku“, se urcite svým zpusobem dotyka všech generaci. K tomu vsemu pak v momente, když uz si myslite, ze nemůže byt hur, vas pomyslne „dorazi“ necekane lidsky, laskyplny a smireny zaver.
Po představeni, které téměř všichni v hledišti ocenili potleskem ve stoje, jsem ještě nejakou chvili nemohla ani mluvit, tak jsem byla plna emoci.
Dekuji tedy ještě jednou za tento zážitek a uzasny vykon všech hercu. V první rade za provedeni Kostelnicky pani Dagmar Havlove, samozrejme skvele Terezce Terberove, která exceluje v roli Jenuvky. Tomášovi Dastlíkovi a celému tymu.
Dekuji.
Janina Sleminova.

Vážená paní Šlemínová,
mnohokrát děkuji za tak krásnou pochvalu našeho představení. Těší mě, že jsme Vás i ostatní diváky dokázali citově zasáhnout. Děkuji i za krásnou spontánní reakci potleskem ve stoje. Věřte, že si toho celý soubor velice považuje. Držte nám palce při dalších premiérách. Na shledanou někdy zase v hledišti DnV.
Tomáš Töpfer

 

Hlavní město Praha  Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2018 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko | ochrana soukromí