facebook

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

24.03.2019 | Jakub Stránský
Vážený pane řediteli,
jmenuji se Jakub Stránský. Je mi 22 let.
včera jsem byl se svoji mámou na představení ,,Když ptáčka lapají" ve Vaší režii.
Dovolte mi, abych Vám poděkoval za vynikající herecké výkony všech herců, kteří vystupovali v tomto představení (společně s Vámi). Byl to skutečně herecký koncert všech. Úžašné výkony. Všichni herci i s Vámi si zaslouží nejvyšší herecké ocenění za tento výkon. Herecký koncert. Nejlepší představení. Ještě jednou mi dovolte Vám poděkovat za nádherný herecký zážitek, který zpříjemnil včerejší večer. Už teď se moc těším na další představení ve Vašem nádherném divadle. Přeji Vám a vašim kolegům vše dobré a mnoho úspěchů.
S pozdravem a přáním mnoha úspěchů
Jakub Stránský

Milý Jakube,
děkuji. Jsem rád, že jsme vás naším představením potěšili. Máme ještě další krásné inscenace. Doufám, že k nám s maminkou přijdete znovu.
Hezký den
Tomáš T.

21.03.2019 | Blanka Kuncová
Vážený pane řediteli, milý Tomáši!
Dnes jsem konečně navštívila hru ,,Periferie,,. Schválně jsem si předem nic o hře nezjišťovala. Překvapení, úžas a musím říct, že jste se tohoto díla zhostili se ctí. Marek Lambora a Jana Kotrbatá byli nepřekonatelní a zdatně jim sekundovali staří bardi. DnV prostě nezklame. Díky.
Vaše Blanka

Milá Blanko,
děkuji. Já jsem měl inscenaci Periferie moc rád. Myslím, že ta hra na jeviště našeho divadla patří. Ostatně je to vinohradské "rodinné stříbro" . I když byly reakce publika podobné té Vaší, nakonec má Periferie derniéru. Zájem diváků se již vyčerpal. Rozloučíme se tedy s nádherným představením se skvělými výkony. Král je mrtev, ať žije král!
Rád Vaši pochvalu vyřídím oběma protagonistům.
Tomáš Töpfer

19.03.2019 | Ilona Hovorková
Vážený pane řediteli, v sobotu 16.3.2019 jsme se synem navštívili představení Pygmalion. Syn nedávno oslavil 12. narozeniny a jako dárek si přál navštívit divadlo v Praze. Jelikož jsme přespolní :-), bylo to maličko složitější najít termín a čas kvůli dopravě. Vše se nakonec podařilo a v sobotu jsme měli tu čest shlédnout nádherné představení. Syn i já jsme byli nadšeni, čekalo nás nádherné pohlazení po duši.
Vážený pane řediteli, mám k Vám velikou prosbu, bylo by možné zaslat synovi Vaši fotografii s věnováním a podpisem a Vašich kolegů, kteří s Vámi v sobotu hráli (pan Šťastný, slečna Vaculíková, paní Konvalinková a paní Švormová)?
Velice Vám všem děkuji za krásná zážitek, určitě se do Vašeho divadla rádi brzo vrátíme.
S pozdravem Ilona Hovorková a syn Míša


Milá paní Hovorková,
děkuji za hezký dopis. Jsem rád, že jsme vám oběma udělali radost.
Napište mně, prosím, Vaši poštovní adresu (tu pochopitelně nezveřejním) a já Vám rád pošlu podepsanou fotografii.
Tomáš Töpfer

17.03.2019 | Věra Vítková
Vážený pane řediteli,
i já jsem navštívila představení Fanny a Alexandr. Pamatuji se, že u vchodu nás vítaly postavy a nabádaly ke slušnému oblečení. Ano, když jdu za kulturou, mělo by to být vidět i na oblečení. Vyndám lepší šaty, jdu na kulturu a tam sleduji vulgarity a postelové scény, které jsou úplně zbytečné. Nedovedu si představit, že by syn odpovídal tak vulgárně své matce, či mluvil s biskupem tak sprostě. a to dokonce před sto lety, kdy hra vznikla. Když řekne sprosté slovo prezident, mnohým to vadí. A na prknech divadla se mluví sprostě a ještě se za to tleská. Není to paradox? Kultura by měla vychovávat mladé lidi a ne je podporovat ve vulgaritě. Když slyší a vidí sprosté scény, pokládají to za normální a tak se chovají i ke svému okolí, bohužel. Jde dělat divadlo bez vulgarit? Děkuji. V.Vítková

Vážená paní Vítková,
je mně líto, že jste z našeho tříhodinového jevištního díla vyjmula těch několik expresivních výrazů a že Vás z tak rozsáhlého díla těch několik detailů znepokojilo.
Jen několik poznámek. Scény, o kterých píšete, rozhodně nejsou "úplně zbytečné". Napsal je ve své knize (i scénáři) sám pan Ingmar Bergman, a to v roce 1982. Hra tedy není sto let stará. Pouze se na začátku 20. století odehrává. To je samozřejmě nepodstatná maličkost.
Souhlasím s Vámi, že návštěva divadla by měla být sváteční událostí. To ovšem neznamená, že by divadlo nemělo odrážet skutečnost a nemělo by tedy být oním pověstným "zrcadlem doby". Těch několik, opravdu několik expresivních výrazů není v textu hry samoučelné. Vyjadřují zoufalství dítěte, které stojí tváří v tvář smrti a umírajícímu otci. Toto zoufalství pak Ingmar Bergman popisuje, zdá se autobiograficky, jako své vlastní prožitky z dětství. Naštěstí těch několik "vulgárních" výrazů neříká dítě, ale dospělý herec.
Máme , zdá se, každý z nás nastavenou citlivost na expresivní výrazy trochu jinak. Mohu Vás však ubezpečit, že "postelové scény" jsou v inscenaci, alespoň podlě mě, nesmírně vtipně, vkusně a nikoliv sprostě inscenovány. Není divu, že publikum je nejen akceptuje, ale dokonce jejich něžně laskavé zpracování odměňuje potleskem. Nemyslím si, že by naše divadlo vedlo mládež k vulgaritě. Naopak. Máme spoustu představení mládeži přístupných a některá z nich dokonce doporučujeme, jako vhodná pro dopolední představení pro studenty.
Na Vaši otázku, zda jde dělat divadlo bez vulgarit s Vámi musím souhlasit. Ano. Ovšem to neznamená, že bychom měli škrtat v autorově díle a opravovat například Karla Čapka, který už v roce 1921 vložil do úst své postavy Loupežníka větu:"...já na zákon seru!" Je to vulgarita, ale výstižně ve hře vyjadřuje rozpor a konflikt mezi dvěma generacemi.
Děkuji Vám za připomínku a mohu Vám doporučit, abyste navšívila jiné naše inscenace. V anonci na ně vždy uvádíme zda jsou přístupná mládeži a zda se v nich vyskytují expresivní výrazy.
Věřím, že Vás těch několik slovíček neodradilo od další návštěvy našeho divadla.
S přáním hezkého dne
Tomáš Töpfer

14.03.2019 | ThDr. Ivan Lukáč
Vážený pán riaditeľ, docent Töpfer.
Dovoľte mi, aby som sa pripojil k tým spokojným a nadšeneným divákom, ktorí zhliadli predstavenie "Fanny a Alexandr". Myšlienka hry perfektná. Herci geniálny. Atmosféra nenahraditeľná. Pre nás ďalší kultúrny zážitok.
Takisto vyjadrujem úprimné poďakovanie za to, že si nachádzate spolu s protagonistami čas pre nás, divákov, po repríze pri pohári vínka. Je to proste zážitok Vás, hercov, vidieť tak trochu inak.
A tak, ako ste vo svojom príhovore ozrejmili, najlepšou reklamou DnV sme my, ktorí tam radi prichádzame. Takže predstavenie doporučím aj iným svojim známym.
Všetko dobre Vám želám.
Ivan z Bratislavy.

Milý pane Lukáči,
velice si cením toho, že jste našimi věrnými diváky a vážíte na naše představení cestu až z Bratislavy.
Mám radost, že jsme Vás nezklamali.
Budu se těšit na další setkávání s Vámi a dalšími diváky.
Pozdravy do Bratislavy.
Tomáš Töpfer

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2019 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko | Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.