facebook Instagram

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

22.06.2026 | Petra
Vážený pane řediteli,

“Opona spadla, tleskal celý sál.
Příběh Romea a Julie se na Vinohradech naposledy hrál.
Téměř 11 let uměl u srdce hřát
a v tom mém zůstane už napořád.
Ještě dlouho mi bude v uších tiše znít, co dokázal Romeo Julii ve verších říct.
A také chůva byla postavou tou, na kterou se nedá zapomenout.
Ať přišla s radou nebo jen opodál stála,
pokaždé celý sál svým humorem rozesmála.
Dík patří všem, jak přesvědčivě umí hrát,
na Romea a Julii budu s láskou vzpomínat.”

Chtěla bych poděkovat za tohle nádherné představení, které se na několik let stalo součástí mého života a díky kterému jsem vlastně začala pravidelně jezdit k "Vám" do divadla. Strávila jsem zde hodiny a hodiny i při jiných krásných představeních, mám spoustu zážitků a dá se říct, že se Vinohradské divadlo stalo mým druhým domovem.
Sice jsem to psala už na instagram, ale tam si to asi nepřečtete, tak to píši i sem.
Když divadlo loni ohlásilo derniéru na 20.12.2025, byla to rána do mého srdíčka. Věděla jsem, že tento den jednou přijde, ale i tak jsem byla moc zklamaná. Pomalu jsem se s tím začala smiřovat a pak se stal zázrak. Díky posunuté rekonstrukci se hrálo dál ještě do konce sezóny nejen přímo v budově divadla, ale také toto představení. Byla jsem šťastná. Půl roku však uteklo jako voda a termín derniéry, tentokrát už definitivní, připadl na sobotu 13.6.2026.
Po mém milovaném Obchodníkovi s deštěm je to další velká srdcovka, která skončila.
Těžko hledám slova, abych mohla vyjádřit, co teď cítím. Tak moc nemám ráda loučení, slova "naposledy" a "už nikdy". Přesto se v sobotu všechna naplnila. Musela jsem se ROZLOUČIT s Divadlem na Vinohradech, kde jsem NAPOSLEDY byla na POSLEDNÍ repríze představení Romeo a Julie, které UŽ NIKDY neuvidím. Vím, že všechno jednou musí skončit, že Marek se Sabinou nemohou hrát tyto postavy donekonečna (i když mě by to v žádném případě nevadilo), ale je mi to hrozně líto.
Poprvé jsem toto představení viděla 25. 5. 2022 a věděla jsem, že se budu vracet zas a znova, jak jen to bude možné. Stalo se tak mým nejnavštěvovanějším představením v Divadle na Vinohradech. Někteří lidé nechápou, že někdo chodí na stejné představení víckrát. Přitom to nikdy není úplně stejné. Miluji ty nečekané situace, kterým se někdy zasmějí i sami herci nebo pohotově a vtipně zareagují. Někdy také "zlobí" rekvizity. Třeba když zhasne louč zrovna ve chvíli, kdy Romeo říká: dej mi tu louč, budu aspoň svítit. Jsou to neopakovatelné chvíle, které může člověk zažít právě v divadle.
Při derniéře jsem cítila radost, že tam mohu být a zároveň smutek, protože tento příběh v této podobě skončil. Přesto jsem vděčná za každý okamžik, který jsem mohla prožít, za každou emoci, kterou ve mně představení probudilo. Děkuji všem hercům, ale hlavně Markovi Lamborovi a Sabince Rojkové za jejich obrovský talent, energii a lásku, kterou z jeviště předávali nám divákům. Díky nim se Romeo a Julie stali nezapomenutelným zážitkem. Každá scéna, každý pohled, každý tón hlasu herců, každé gesto - všechno to zůstane v mé paměti.
Musím také zmínit chůvu, kterou tak excelentně ztvárnila Tereza Bebarová. I díky ní jsem se tak krásně bavila.
Ale samozřejmě i všichni ostatní byli úžasní! Prostě výborné obsazení, kostýmy, nádherná hudba...
Velký dík patří všem, kdo se na tomto představení podíleli a hlavně panu Deákovi, který do role Romea obsadil tehdy čerstvého absolventa konzervatoře Marka Lamboru. Skvělá volba.

Přeji Vám hodně sil při stěhování do náhradního prostoru, ať Vás diváci navštěvují i tam a hlavně ať jde rekonstrukce podle plánu. Věřím, že se v roce 2029 znovu otevře Divadlo na Vinohradech v celé své kráse.

Se srdečným pozdravem Vaše věrná divačka Petra


Díky za básničku.
Tomáš Töpfer

21.06.2026 | Libuše Stará
Dobrý den, nedá mě to, abych se nevyjádřila k poslednímu představení ve Vašem divadle, 19.6. "Pygmalion. " Přestože jsem jej viděla 3x, tak v pátek po 17h. jsem našla pár volných míst na 2. balkoně, neváhala jsem jít. Představení jako vždy úžasné, výborné obě mužské postavy, hlavně p. Šťastný a také p. Markéta Děrgelová, p. Eva Režnarová byla od paní Švormové téměř k nerozeznání, ač je o víc jak generaci mladší. Jsem ráda, že se do své role vrátil p. Skopal. Na závěr představení jsem byla dojata, utírala si slzy a viděla to i na ostatních. Do Vašeho divadla sem chodila od r. 1977 a věřte mi, loučím se s ním nerada, V ím, je v tom nostalgie, věk, a moje obava ,co bude za 3 roky. Ale takový je život.
Těším se na nové prostory v Radiopaláci a budu doufat, že se do nové krásné budovy vrátím i za 3 roky, ač mi bude 71 let. Divadlu přeju, aby neztratilo věrné diváky, nadále se mu dařilo, aby se divadlo vrátilo v celé své kráse. Vám všem, kteří v něm pracovali, zkrátka všem divadelníkům přeji zdraví, sílu vše zvládnout a za 3 roky jste se sešli v celém svém současném obsazení. Paní Janě Kotrbaté přeji zdravé dítko. A teď už skončím, slzy se mi zas kutálejí po tváři... Zlomte vaz, loučí se Libuše Stará
PS. Viděla jsem podruhé - Romeo a Julie 4.5. a také oba noví představitelé- pánové Jiří Roskot a Ondra Kraus byli super.

Milá paní Stará,
moc a moc děkuji za krásný dopis. I my jsme byli ten večer při děkovačce trochu naměkko. Jsou mezi námi rekordmani, kteří strávili ve Vinohradském divadle půl století a jsem moc rád, že se například Jaroušek Satoranský přišel spolu s námi rozloučit se "svým" divadlem. Svaťa Skopal oslavil padesát let v Divadle na Vinohradech!!!
Do opraveného divadla se určitě přijďte podívat! Proti mně jste mladé děvče. Radiopalác bude krásné divadlo. Věřím, že se tam budete cítit příjemně, jako doma na Vinohradech :-)
Hezké léto
Tomáš Töpfer

21.06.2026 | Lucie Bráfová
Dobrý den pane řediteli, chtěla bych Vám moc poděkovat za krásný poslední divadelní večer ve Vinohradské divadelní budově před rekonstrukcí. Představení Pygmalion bylo úžasné, výkony excelentní. Váš projev při děkovačce byl dojemný a dohnal mě málem k slzám. Naopak k slzám smíchu mě přivedlo následné recesistické představení Zkáza Vinohradského divadla, důstojné a mimořádně vtipné definitivní rozloučení s jevištěm v jeho původní podobě. Cením si, že si umíte udělat legraci sami ze sebe.
Nemohu se dočkat na setkání v Radiopaláci a potom především v nově opravené budově DnV. A propos, nechystáte se po čase Vy sám opět nazkoušet v divadle nějakou inscenaci nebo nečeká Vás nějaká filmová role? My jako Vaši fanoušci bychom to nesmírně ocenili.
Přeji Vám vše dobré a ještě jednou děkuji za krásný emotivní nezapomenutelný večer
Zdraví Vás Lucie Bráfová

Milá paní Bráfová,
děkuji za hezká slova. Budu doufat, že se rekonstrukce Divadla na Vinohradech neprotáhne déle, než plánovaných 33 měsíců. Večer na rozloučenou byl pro nás všechny dost emotivní. Někteří z nás se třeba do nově opravené budovy nevrátí. Věřím však že genius loci Vinohradského divadla nezmizí a že ti mladší o to "své" divadlo budou pečovat.
Musím Vás však zklamat. Novou inscenaci už zkoušet nebudu. Na to jsou tam mladší a talentovanější. Poslední premiéry o tom skvěle vypovídají. Nechystám se ani natáčet něco nového. Však stačí ta spousta repríz, které se vysílají :-)
Mějte se hezky a přijďte do Radiopaláce!!!
Tomáš Töpfer

17.06.2026 | Jíří Ospálek
Dobrý den děkujeme za nezapomenutelný zážitek z derniery Romeo a Julie .Bohužel i to nejkrásnější musí jednou skončit. Moc děkujeme celemu souboru.

Milý pane Ospálku, děkuji za hezký dopis. Inscenace Romeo a Julie měla derniéru především proto, že její mohutná dekorace se nevejde do nového, značně skromnějšího prostoru Rdiopaláce.
Můžete se těšit na nové premiéry, které chystáme na letošní podzim.
Tomáš Töpfer

16.06.2026 | VM
Dobrý den pane řediteli, moc děkuji za krásné hry v divadle. Mám dotaz je nějaká možnost od vás a herců získat autogramy a zda by šlo se za vámi podívat?

Milá pisatelko,nevím, jak vás oslovit, protože jste se zapomněla podepsat.
Když napíšete hercům, od kteých byste ráda získala podpis na adresu
Divadlo na Vinohradech, Náměstí Míru 7, 120 00 Praha 2
jisrě Vám rádi vyhoví. Podívat se za námi se Vám asi nepovede. Divado se zavírá a jde do celkové rekonstrukce. Navíc teď budou začínat divadelní prázdniny. Nejlépe se za námi můžete podívat tak, že si koupíte vstupenku do divadla. To ovšem až od října.
Tomáš Töpfer

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas CNN Prima NEWS  

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2026 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko Ochrana osobních údajů Nastavení cookies Zásady použití Cookies

Tato webová stránka používá cookies

Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na Zásady použití Cookies.

Funkční cookies Tyto cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a proto je není možné vypnout.
Analytické cookies Analytické cookies nám pomáhají sledovat a analyzovat způsob v systému Google Analytics 4, jakým návštěvníci interagují s naší stránkou. Tyto informace nám umožňují vylepšovat obsah a poskytovat lepší uživatelský zážitek.
Marketingové cookies Čtení a zapisování cookies pro marketingové účely pro reklamní systémy jako je např. Google Ads či Sklik. Tyto cookies nám umožňují sledovat chování uživatelů a měřit výkon webu a efektivitu našich reklamních kampaní.
Personalizovaná reklama Remarketingové cookies nám umožňují prezentovat vám personalizovanou reklamu na základě vašich předchozích interakcí s naší stránkou v systémech jako je Google Ads, Sklik.
Využití osobních dat Touto volbou nastavíte souhlas s odesíláním a zpracováním vašich osobních údajů společnosti Google pro účely cílení a vyhodnocování online reklamy a cíleného marketingu.
Cookies sociálních sítí Jedná se o cookies spojené se sociálními sítěmi, jako je např. Facebook. Umožňují interakci mezi naší stránkou a sociálními platformami. Touto volbou nastavíte souhlas s odesíláním a zpracováním vašich údajů a chování na našem webu těmto společnostem. To nám pomáhá optimalizovat obsah a reklamu pro uživatele na základě vašich preferencí.