facebook Instagram

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

23.03.2023 | Karel Vlasák
Vážený pane řediteli,
včera jsme měli možnost zhlédnout vaše představení Danny Smiřický. Naprosto mě uchvátil zejména výkon pana Moskvina v roli Arašidova. Pro mě osobně to byl nejúžasnější moment už tak skvělého představení. Vyřiďte mu prosím mé poděkování a obdiv a Vám děkuji za jeho angažování! Chodíme k vám rádi, těším se na další jeho výkony.
Se srdečným pozdravem K. Vlasák

Milý pane Vlasáku,
velice rád to našemu ukrajinskému kolegovi vyřídím. Jistě ho to povzbudí pro další práci. V nově chystané premiéře Vzpoura lásky jej můžete zase vidět a čekají ho další role. Trpělivě a usilovně se učí česky :-)
Děkuji za hezký vzkaz
Tomáš Töpfer

21.03.2023 | Marie Roubíčková
Dobrý den,

chtěla bych poděkovat celému uměleckému souboru vašeho divadla za velmi pěkné představení Danny Smiřický. Potěšili jste nejen nás, ale i Josefa Škvoreckého!
Vím, že již není mezi námi na planetě Zemi, ale kdo ví?
Vážné se prolíná s vtipným, Čechy s Kanadou, mládí se stářím, ...
Charaktery lidí se nemění, v životě jednotlivce se mění jen "kulisy", jak říkala moje paní tchyně. A že se dožila necelých devadesáti let!
Mám radost i z obnoveného zájmu o život a dílo tohoto spisovatele. Zdálo se mi, že zapomínáme ...
Smekám klobouk před celým souborem a mladým i starším hercům závidím, že mohou spolu hrát v tomto nádherném, díky jim, představení pod vedením Pana režiséra!
Přínosné představení pro naše studentíky!
Prosím, nabídněte toto představení do Klubu mladého diváka (KMD) na školách. My bychom měli zájem.
A ještě se na Vás obracím s prosbou: nekoupila jsem si program, mohla bych si ho zakoupit v pokladně? Chtěla bych ho v naší školní knihovně dát k nahlédnutí i našim studentům.

Děkuji a přeji Vám i souboru prima diváky.
Hezký den

Marie Roubíčková, Gymnázium Voděradská

Milá paní Roubíčková,
velice děkuji za Vaše krásná slova. Obchodní oddělení se s Vámi spojí a program pošle, pokud tak již neučinilo.
Vaši pochvalu rád předám všem tvůrcům našeho představení.
Díky
Tomáš Töpfer

16.03.2023 | Renata Hlaváčková
Dobrý den, pane řediteli,

nedávno jsme měli možnost u nás v Brně v Městském divadle shlédnout vaše představení Je třeba zabít Sekala, ze kterého byli všichni nadšení. Nemáte v plánu přijet do našeho divadla zase s nějakým pěkným kouskem, např. Obchodník s deštěm?
Děkuji za odpověď
Renata

Milá Renato,
jsem rád, že jsme mohli v Brně hostovat. Naše další návštěva ale nezáleží jen na nás. Pokud dostaneme pozvání od Městského divadla, rádi opět přijedeme.
Děkuji za pochvalu, kterou rád předám všem tvůrcům představení.
Tomáš Töpfer

09.03.2023 | Karel
Dobrý den, pane řediteli,
píšu v souvislosti se zprávou od paní Jany Boleslavové. Byl jsem 28. 2. v divadle na krásném představení Danny Smiřický a ze začátku jsem se obával dát kabát do šatny, protože tam byl šatnář (podle jmenovky Matěj) úplně sám, ale nakonec jsem si odložil. Jak psala paní Boleslavová, musím pochválit jeho rychlost při výdeji kabátů, takhle rychlý výdej jsem dlouho v žádném divadle nazažil. A musím pochválit taky jeho kolegyně u kontroly lístků, máte tam velice milé, usměvavé, krásné a ochotné slečny.
Děkuji Vám za krásný divadlení zážitek, posílám chválu hercům a těším se na další návštěvu v DnV.
Karel

Milý Karle,
děkuji za dopis. Takové dostávám velice rád a rád je také našemu hledištnímu personálu vyřídím
Díky
Tomáš T.

02.03.2023 | Jana Boleslavová
Dobrý den, pane řediteli,

dlouhou dobu jsem váhala, jestli napsat nebo ne, ale nakonec po úterní zkušenosti jsem se rozhodla napsat. Chodím do Vinohradského divadla dlouhá léta a nikdy jsem nezažila tak milý a usměvavý uvaděčky u dveří, které kontrolují vstupenky, ty slečny jsou na správném místě, ale bohužel pokud popojdete o kousek dál směrem k šatně, tak tam se o tom nedá mluvit. Pravidelně chodíme v přízemí na levou stranu. Během února jsem byla v divadle celkem na třech představeních. Ve čtvrtek 9. února na Bernardě, musím říct, že se mi to představení moc líbilo, velice oceňuji paní Rázlovou a Bebarovou, bohužel jsem občas nerozuměla slečně Rojkové. Ale jinak velice povedená hra. Dále jsem byla v divadle v pondělí 20. února na představení Revizor, kde jsem se celou dobu smála a čekala co ještě vymyslí dvojce herců Maryško a Javořík. Ta hra je pokaždé trochu jiná a to se mi moc líbí. Ale teď bych se ráda vrátila k trochu více nemilé zkušenosti ze šatny. V přízemí na levé šatně v oba dny byla starší paní a mladý chlapec. Poprvé jsem šla k té paní, vše bylo v pořádku, jenom při výdeji kabátu byla moc pomalá. Při druhé návštěvě jsem chtěla s rodinou jít za tím chlapcem, který měl skoro prázdnou šatnu a ta paní jí měla plnou, on nás pozdravil, ale než se stihl napřáhnout pro kabát mé dcery, tak paní šatnářka byla rychlejší, protože jí měla blíž než on a řekla nám, tak pojďte ke mně už držím jeden Váš kabát, dáme to na 2 čísla jo a při tom obsluhovala další 4 lidí. Měla v tom zmatek, nevěděla, co kam uložit, číslo nám dala, až jsme jí zaplatili, přitom šatna je zdarma, ale ona ne. Manžel jí dal 5 Kč a stále nic, tak nakonec jí dal ještě 30 Kč, to už byla spokojená a vydala nám číslo, popravdě tohle chování se mě nelíbí, proč platit za něco, co je zdarma?? A přitom se tvářila velice důležitě a vítězně. Při výdeji byla velice pomalá, mezitím její kolega vydal svou šatnu a byl na odchodu a mi diváci jsme museli čekat ve frontě, takže k této paní už nikdy a doufám, že jí pokáráte nebo jí vyhodíte, protože je prostě nepříjemná, pomalá, taková nafoukaná. Děkuji.

A teď k naší poslední návštěvě, ta proběhla v úterý, to jsme byli na Vaší novince Dannym, představení skvělé, herecké obsazení excelentní - pán Kostka, paní Mayerová a další, klobouk dolů. Viděla jsem celou trilogii a tohle byla bomba, děkuji za krásný kulturní zážitek. A co se týká šatny, tak tam musím velice moc pochválit toho chlapce, co tam byl sám na celou šatnu na vyprodané představení, přijmout kabáty to zvládnul, o přestávce si semnou povídal o divadle a představení (to musí všichni Vaši uvaděči umět všechny představení na zpamět a chválit všechny hry, protože on mluvil o DnV nádherně a s úctou), dokonce po představení stihl předat na jevišti dárky a pak SÁM vydal celou šatnu, kde podle mého odhadu měl přes 200 kabátu na 60 číslech. Velký respekt a obdiv. Příště jdu zase znovu k němu, už nikdy k nikomu jinému nepůjdu.

Pane řediteli mockrát Vám děkujeme za krásné divadelní inscenace a snad se nebude opakovat naše nepříjemná zkušenost i dalším divákům. Pozdravujte celý herecký soubor a těším se na příští návštěvu, kterou chystám na představení Vzpoura lásky.

Krásný den.
Jana Boleslavová

Milá paní Boleslavová,
velice Vám děkuji za dopis. Jsem moc rád, že jste s našimi inscenacemi spokojená a že jste naší věrnou divačkou. Je mně líto, že jste měla s naším personálem i nepříjemnou zkušenost. Omlouvám se, že tu situaci, u které jsem nebyl, nemohu posoudit. Čas od času se před představením projdu foyerem a pozoruji, jak se náš hledištní personál chová k divákům. V drtivé většině mám na naše informátory i uvaděčky jen velice dobré ohlasy. Na všechno dbá naše inspektorka hlediště a dámy i pánové, děvčata a chlapci, kteří se starají o naše diváky, jsou milovníci divadla a jsou milí a dokonce, jak sama uvádíte, informovaní a k návštěvníkům laskaví. Bohužel neumím být vždy a všude, a tak neumím jednoduše zjednat nápravu. Děkuji za podnět a budu se informovat, jak to na levé straně našeho hlediště funguje. Šatna u nás je zdarma. Umím pochopit, že za ochotu a laskavost mohou diváci šatnářku odměnit nějakými drobnými, ale neumím si představit, že by si některá z šatnářek o zaplacení řekla. To se pokusím prověřit. Věřím, že Vás tento drobný nepříjemný okamžik neodradil od další návštěvu u nás. Co se týká rychlosti vydávání kabátů po představení, prosím o shovívavost. Vždyť se jedná jen o několik málo minut a po hezkém zážitku z představení není kam spěchat.

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings