facebook

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

17.07.2019 | Zbyněk Šafář
Vážený pane řediteli. Děkuji Vám za role, které oblažují moji duši. To není hlavní důvod, proč Vám píši.
S radostí jsem shlédl televizní seriál "Pátračka Brno" s Vaší vynikající roli velitele Arazíma. To, že námětem pro seriál byly zápisky policisty Josefa Arazíma z Hradce Králové, je všem známo.
Policistovi Josefu Arazímovi byla v Hradci Králové odhalena pamětní deska.
Více o odhalení desky a dění kolem je zachyceno na níže přiloženém odkazu.
Přeji Vám dlouhá a krásná tvořivá léta ve zdraví a radosti.
Zbyněk Šafář, Hradec Králové

https://www.turistika.cz/mista/hradec-kralove-pametni-deska-josefu-arazimovi/detail

Milý pane Šafáři,
děkuji za dopis i odkaz. Rád jsem se na něj podíval, i když se ta akce konala před téměř třemi lety. O "jmenovci" Josefu Arazímovi jsem samozřejmě věděl. Vždyť pan plukovník Dlouhý, autor námětu Četnických humoresek, nám při natáčení seriálu dělal odborného poradce.
Tomáš Töpfer

07.07.2019 | Jana Novotná
Dobrý den, znepokojil mě nárůst cen ve vašem divadle. V porovnání s jinými divadly bude Vinohradské příliš drahé. A jelikož je to velké divadlo, obávám se, že některá představení budou poloprázdná. Už i v minulé sezoně nebyla všechna představení vyprodaná. Myslím, že je lepší mít levnější lístky a vyprodáno než poloprázdno za vyšší ceny. Celkový zisk bude podobný ale i hercům se myslím lépe hraje pro plné hlediště. Neuvažujete alespoň o last minute slevě, jako má divadlo Kalich, věrnostní slevě (s volným výběrem cen a datumů) nebo větší diferencovanosti cen podle popularity představení? Činoherní klub nově má 3 cenové kategorie her podle popularity.

Vážená paní Novotná,
nevím, jestli je zde dost prostoru na odbornou diskusi. Proto se pokusím o stručnou odpověď. Začněme od konce Vašeho dotazu. Různé cenové kategorie podle diváckého zájmu je samozřejmě jedna z možností. V minulých sezónách se nám však stávalo, že jsme museli udělat pro onemocnění v souboru narychlo změnu programu. Pak ale nastává takřka neřešitelný problém. Diváci si zaplatí „dražší představení“ a shlédnou náhradní v jiné cenové kategorii. Proto jsme po zkušenostech přistoupili na jednotnou cenu. Krom toho si nemyslím, že produkujeme nějaká méně či více kvalitní představní.
Ano, máte pravdu, některá představení v minulé sezóně, na rozdíl od většiny jiných nebyla zcela vyprodaná. To ovšem neznamená, že menší divácký zájem o náročnější tituly by nás měl omezovat ve výběru repertoáru. Jsme si dobře vědomi už při sestavování dramaturgického plánu, že některé tituly, obzvláště komedie, budou poptávány více. (tak je tomu u většiny divadel) To ovšem neznamená, že bychom se jako divadlo „veřejné služby“, měli publiku podbízet. Máme ambici uspokojit i menšinovou část publika, která mimochodem naše náročnější inscenace oceňuje. (viz tato rubrika) Přesto se naše celková návštěvnost pohybuje trvale okolo 80%, což je na velkokapacitní divadlo, jakým jsme, číslo jistě uspokojivé.
Prodej last minute vstupenek neplánujeme. Považuji to za nefér, vůči těm, kteří si zakoupí lístky předem, včas a s předstihem. Dovedete si představit, že se pak vedle Vás posadí divák za poloviční, nebo i nižší cenu?
Pro naše stálé a věrné diváky nabízíme členství v Klubu diváků DnV. Ti mají mnoho výhod, včetně návštěvy prvních repríz, návštěvu zákulisí, pozvánky na výstavy a setkání s tvůrci a také možnost předprodeje o den dříve, než se otevře prodej pro veřejnost. Jednou až dvakrát měsíčně hrajeme dopolední představení za studentské a seniorské vstupné. Cenová mapa hlediště je navíc tak pestrá, že si návštěvu našeho divadlo může dovolit opravdu každý. Píšete, že Vás znepokojuje úprava cen. Mě naopak znepokojuje růst nákladů, se kterou se musíme rok od roku vyrovnávat. Více než pět let jsme drželi ceny na původní úrovni. Jsem si jist, že nám diváci zůstanou věrní. Nabízíme „velkou činohru“, kterou si malá, komorní divadla dopřát nemohou. Jsme největší specializované činoherní divadlo v republice. Udržet úroveň a kvalitu je náročné a bohužel i drahé. Na závěr. Myslím, že nejsme nejdražší pražské divadlo. Vstupenky na jiné projekty jsou často dražší.
Jsme podle průzkumů národ spotřebitelů, který nakupuje a vybírá podle slev, výprodejů a akčních cen. Často jsou to reklamní triky podvodné. Nakupujete se slevou z ceny „obvyklé“ jen proto, abyste uvěřila, že právě dnes „ušetříte“. Divák není spotřebitel!!! Tuto obchodní politiku rádi přenecháme supermarketům.
Tomáš Töpfer

27.06.2019 | Lucia
Pán riaditeľ,
ešte by som sa Vás chcela niečo opýtať. Pani Libuše Švormová je naozaj herečkou v pravom slova zmysle. Máme ju radi. V súčasnosti vystupuje iba v hre "Pygmalion" ako pani Higginsová. Môžeme sa na ňu tešiť aj pri zhliadnutí iných inscenácii v DnV?
Srdečne ďakujem.
Lucia

Milá Lucio,
paní Libuška Švormová má nyní na repertoáru opravdu jen Pygmalion. Pokud se v dalších inscenacích najde role pro ni, určitě ji o spolupráci požádám. My ji totiž mám taky rádi :-) :-) :-)
Tomáš T.

27.06.2019 | Lucia
Dobrý deň, pán riaditeľ.
Čítam tu, že sa znovu vracia na Vaše javisko "Hašler". Prečo je tomu tak, tie dôvody ste uviedli. Mrzí ma, že viaceré dobré hry sa už nehrajú. Isteže, raz musí prísť koniec, aby prišli nové.
V inom Vašom príspevku ste uviedli, že "Pygmalion" alebo "Sňatky z rozumu" sú populárne hry, o ktoré majú diváci enormný záujem. Preto si dovolím položiť Vám otázku. Vrátia sa ešte niekedy tieto hry na javisko DnV, keď by bol po nich dopyt? - "Bytná na zabití", "Rod Glembayů" či "Nesnesitelné svatby"?
Ďakujem a prajem pekné leto.
S úctou, Lucia.

Milá Lucio,
některé inscenace se na repertoár nevrátí. Měly již svou derniéru. Důvodů k jejich stažení je celý komplex. Zájem diváků je jen jedním z ukazatelů. Někdy jsou to důvody technické ( viz předešlý příspěvek) , někdy proto, že končí autorská práva, někdy proto, že skončila spolupráce s naším hostujícím hercem, jindy proto, že kostýmy a dekorace jsou tak opotřebované, že by bylo potřeba je vyrobit znovu. atd., atd. Největším důvodem však zůstává, jak zde o tom často a opakovaně píšu, že divadlo nemůže do nekonečna opakovat, byť i úspěšné hry. Soubor musí dostávat nové úkoly a nabídka repertoáru se musí proměňovat. Jinak by divadlo stagnovalo.
Peji hezké léto. Můžete se těšit na nové premiéry, které pro Vás chystáme v další sezóně.
Tomáš Töpfer

27.06.2019 | Ing. Kristýna Šťastná
Vážený pane Töpfere,

s přáteli jsme zažili v aktuální sezóně spoustu zajímavých představení i Večerů bez líčidel. Děkuji za nevšední zážitky a přeji Vám, souboru i všem zaměstnancům divadla krásné léto, aby jste načerpali novou energii a nám, abychom se mohli opět po prázdninách vracet do "našeho" oblíbeného divadla, které utváříte všichni dohromady.

Krista

Milá Kristo,
přeji také krásné léto. V září opět na shledanou v divadle :-)
Tomáš T.

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2019 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko | Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.