facebook Instagram

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

22.11.2022 | Radka Holcakova
Dobrý den,pane řediteli.
Chtěla bych se zeptat, od kolika let můžou do divadla děti.
Mám v plánu zakoupit dětem (4 a 7 let) pod stromeček lístky k Vám do divadla.
Doslova miluji Marka Lamboru a vidět ho naživo by pro ně byl nezapomenutelný zážitek.
Je možnost po představení fotecka s hercem a autogram? Předem moc děkuji za odpověď. A přeji hodně štěstí v divadle :-)
S pozdrabem Radka, Gábinka a Lukášek

Milá Radko,
obávám se, že čtyři a sedm let není nejvhodnější věk pro návštěvu našeho divadla. Nejsem si jist, že by Vaše děti byly trpělivými diváky na Romeovi a Julii, nebo na Obchodníku s deštěm. Nejsme divadlo se zaměřením pro malé diváky. Pokud hrajeme pro mladé diváky pak jsou především studenti středních škol. Chápu, že vidět svého oblíbeného herce naživo je lákavé, ovšem obávám se, že by nevydrželi sledovat celé představení. Je chvályhodné, že chcete děti seznámit s divadlem, ale vzhledem k věku bych to zatím do Vinohradského divadla nedoporučoval. Uvažte to, prosím.
Děkuji za pochopení
Tomáš Töpfer

21.11.2022 | Janečkovi
Vážený pane řediteli,
rádi bychom se s Vámi podělili o zážitky z našeho nedávného zhlédnutí jednoho z několika představení Vámi vedeného divadla. Divadla, které nepochybně patří ke skvostům české kultury.
Návštěva tohoto divadla obvykle bývá velkým zážitkem nejen kvůli představení, ale také atmosféře, která na člověka dýchne ihned při vstupu do foyer budovy. Při pohledu na fotografie významných a nezapomenutelných umělců, kteří zde v minulosti působili, se až tají dech. Divadla však navštěvujeme i pro poznávání nových – neokoukaných a jistě nadějných mladých herců, kteří mají před sebou nepochybně velkou kariéru. O tom jsme se mohli přesvědčit i při představení s názvem Miláček. Výkon hlavního hrdiny této inscenace je bezesporu dechberoucí. A nejen jeho. I ostatní herci se zhostili svých rolí úctyhodně. Samotné dílo je velice povedeným divadelním kusem, který všem vřele doporučujeme.
Nad čím se ale obyčejný divák pozastaví a co poněkud pokazí celkový dojem z návštěvy tohoto divadla je jeho poněkud zchátralý a omšelý interiér. Zejména, pokud divák zaujímá místo v předních řadách, nestačí se divit, v jak moc žalostném stavu se divadlo nachází. Je smutné vidět dokonale upravené mladé pány v odpovídajících společenských oblecích s motýlky a dámy v dlouhých večerních robách, což i nás – starší generaci mile překvapilo, sedět u oprýskaných stěn a okopaného portálu. Snad smutný pohled na zoufale vyhlížející výmalbu tyto mladé a upravené lidi neodradí od příští návštěvy. Anebo co hůře - snad tito lidé příště raději nepřijdou v džínách a teniskách. Je známo, že prostředí vychovává. Také je třeba podotknout, že nepěkný zážitek z prostředí pak znehodnocuje práci všech herců, kteří do svého výkonu zcela určitě investují veškeré své síly.
Copak by si tak vzácná budova nezasloužila alespoň každoroční drobné úpravy? Vždyť jsou zde určitě zaměstnáni i jiní lidé, než herci. Údržbáři, pomocný personál apod. Co tito lidé dělají v období divadelních prázdnin? Nemělo by právě toto období být využíváno k alespoň drobným opravám a údržbě divadla? Copak si platící divák nezaslouží opravdu dokonalý kulturní zážitek?
Je nám známo, že byla či je plánována jakási rekonstrukce divadla. Všude se píše převážně o vytvoření nové scény. Myslíme si ale, že by zejména původní scéna měla být alespoň pravidelně udržována. Jsme přesvědčeni, že si právem zasluhuje vložení veškerého úsilí a samozřejmě i financí, aby diváci byli vždy plně spokojeni nejen z bezvadně připraveného představení, ale také ze samotné návštěvy této historické budovy.
Přejeme Divadlu na Vinohradech, aby se do něj diváci rádi a často vraceli, a aby i jeho herečtí zaměstnanci byli hrdi a pyšni na to, že působili a mohou působit na takto významné scéně!
S pozdravem

manželé Janečkovi

Milí Janečkovi, děkuji za dopis a jsem rád, že se vám naše představení líbí. Divadlo na Vinohradech zdědilo naše vedení v takovém stavu, jaký popisujete. A to vidíte je špičku ledovce. Jevištní technologie je z roku 1927 a již několik let je v havarijním stavu. Po našem nástupu jsme velice brzy začali řešit celkovou rekonstrukci divadla. Pracujeme na tom již šest let. Je to celá řada studií, povolení a výběrových řízení. V současné době se dokončuje projekt a na jaře by mělo být vypsáno výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce. Mně samotného mrzí, že se divadlo neleskne v celé své nádheře, ale opravovat jeden roh portálu by byla spíš Potěmkinovská vesnice. Doufám, že se podaří divadlo opravit tak, abychom se za něj nemuseli stydět. Je ovšem nutno poznamenat, že Divadlo na Vinohradech nepatří mně, ani souboru, ale že vlastníkem je Praha!!! Souhlasím s vámi, že je trochu ostuda, že divadlo nechala zchátrat až do tohoto stavu.
Držte nám palce, abychom vás mohli co nejdříve přivítat v důstojném prostředí, které si DnV rozhodně zaslouží.
V úctě
Tomáš Töpfer

20.11.2022 | Hanka Radonska
Dobrý den
Pane řediteli včera jsem navštívila představení Člověk nikdy neví. Moc se mi líbily výkony panu herců Vydry, Bambase, Holého a hereček Antonii Talackove a Sabiny Rojkove. Toto představení nemělo chybičku. Moc jsem ráda, že jsem se mohla setkat s panem Vydrou osobně a získat jeho podpis. Už se opět těším na další představení.
Přeji Vám hezké Vánoce.

HankaMilá Hanko,
takové dopisy dostávám moc rád. Stejně rád je předám všem tvůrcům představení.
Děkuji
Tomáš T.

18.11.2022 | Robert Rohál
Vážený pane řediteli, moc fandím jak Vám, tak divadlu. Jsem sice od Zlína, ale letos jsem byl u vás už 4x - na inscenacích Balada pro banditu, Obchodník s deštěm, Je třeba zabít Sekala a ve středu 16/11 jsem viděl i Past na myši. A byla to vždycky balada, nádherná představení, obvykle napíšu i v médiích recenze, byť jsem nebyl na premiérách. Jinak Past na myši mě uchvátila, jen se chci zeptat, Aneta Krejčíková je host, anebo už je členkou souboru? Ona je skutečně skvělá herečka. Je sexy a navíc umí hrát. A Vy se mějte krásně!'

Milý pane Rohále,
děkuji za Vaši kladnou reakci na naše představení. Aneta Krejčíková je zatím hostem v našem divadle, ale není vyloučeno, že se stane členkou souboru. Bude záležet na jejím rozhodnutí :-)
Zachovejte nám přízeň!
Tomáš Töpfer

17.11.2022 | Mikuláš
Dobrý den vážený a milý pane řediteli. Divadlo na Vinohradech je moje nejoblíbenější divadlo. Líbí se mi všechna úžasná představení s úžasnými a sympatickými herci jako jste vy. A chtěl bych se zeptat bylo by možné získat autogram od Šárky Vaculíkové (Krausové), dopis jsem Šárce psal už před půl rokem bohužel mi nic nepřislo. Moc Šárku pozdravujte je to velmi sympatická a talentovaná herečka. Hodně zdraví a štěstí vám a celému divadlu na Vinohradech srdečně přeje Mikuláš Živný.

Milý Mikuláši,
pokud pošlete dopis Šárce Krausové na adresu Divadlana Vinohradech, Náměstí Míru 7,120 00 Praha 2, zcela jistě Vám autogram pošle.
Tomáš Töpfer

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2022 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings