facebook Instagram

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

20.09.2023 | M.Tatousek
Za dveřmi se vrací ,Pěnkava s loutnou ne,přitom je to stejná věc jedné herečky po mateřské ....takže nechápu důvod?Přitom spíše bych čekal opak, korn když by to hodně lidí chtěli vidět.Dekuji

Vážený pane Tatousku,
děkuji za Váš příspěvek.
Tomáš Töpfer

11.09.2023 | Jíří Ospálek
Dobrý den
myslíme si ,že by z vašeho divadla měl být 30,9, v Národní divadle oceněný herec za Romeo a Julii a Baladu pro banditu.Marek Lambora.Vždy na tyto představení máte vyprodáno i ve Valštejnské zahradě letos v červnu také.Pěkný den a mnoho krásných předstsvení a vždy plné divadlo diváků.

Milý pane Ospálku,
děkuji za laskavý návrh. Ten však musíte adresovat prezidiu Herecké asociace. O ocenění rozhodují jejich komise, nikoliv divadlo samotné. Navíc obě inscenace, které zmiňujete, měly již premiéru dříve. Oceněují se výkony za sezónu 22-23.
Vašeho názoru si vážím a jistě potěší i Marka Lamboru :-)
Tomáš Töpfer

31.08.2023 | Petr Obrusník
Obrusník - předplatné B2 - platit bankovním převodem. Připomínka k ložím na balkoně: protože jste již před lety snížili počet míst z pěti na čtyři, mohli by jste pro abonenty udělat alespoň nepatrné vylepšení - nahradit stávající židli ve druhé horní řadě (t.zv. "verpánek" bez opěradla) normální židlí s opěradlem (jaká jsou v první řadě). Toto vylepšení by snad divadlo finančně nezruinovalo a nám věrným abonentům by určitě vylepšilo podívanou. S pozdravem Petr Obrusník.

Vážený pane Obrusníku,
děkuji za připomínku a podnět. Obávám se však, že z normální židle s opěradlem by nebyl již dobrý výhled na jeviště. Právě proto jsou v horních lóžích vyvýšené zadní židličky. Můžeme to vyzkoušet, ale jsem si jist, že by diváci nebyli s totuto variantou spokojeni. Je to lety prověřená praxe.
Vaši připomínku předám inspektorce hlediště, zda je to nějakým způsobem řešitelné.
Zachovejte nám přízeň!
Tomáš Töpfer

27.08.2023 | Michael Soukup
Vážený pane řediteli,
se zájmem jsem si přečetl nové číslo magazínu Vinohradského divadla s řadou interesantních článků. Chtěl bych však upozornit na závažný omyl ve stati dramaturga Vinohradského divadla Vladimíra Čepka k nadcházející říjnové premiéře Molierova "Lakomce", jehož inscenování má na vinohradské scéně letitou tradici. Pan dramaturg správně uvádí, že slavná Molierova komedie byla na vinohradské scéně poprvé uvedena v roce 1922 v režii Jaroslava Kvapila /1868-1950 / s Bohušem Zakopalem / 1874-1936 / coby Harpagonem. Další inscenací díla bylo jeho nastudování na jevišti někdejšího Komorního divadla v Hybernské ulici - tehdejší komorní scéně Vinohradského divadla v roce 1946 s excelentním výkonem vinohradského rodáka Vladimíra Řepy /1900-1957 / v titulní úloze legendárního skrblíka. Tuto kritikou i publikem nadšeně přijatou inscenaci však nerežíroval dlouholetý herec Vinohradského divadle výše zmíněný Bohuš Zakopal - první vinohradský Harpagon, který se ostatně nikdy režii nevěnoval a především byl již rovných deset let mrtvý - zemřel náhle 8.října 1936 před hotelem Beránek na vinohradském Tylově náměstí na mrtvici. Onoho "Lakomce" v Komorním divadle v roce 1946 režíroval jiný Bohuš a sice BOHUŠ STEJSKAL / 1896-1955 /- dlouholetý úspěšný režisér vinohradské scény a v posledních letech života umělecký šéf divadla v Karlových Varech. Podobné omyly by se v měsíčníku prestižní pražské činoherní scény rozhodně stávat neměly.

Na nového vinohradského "Lakomce" se těším a přeji úspěšnou sezonu 2023-2024-poslední před tolik potřebnou renovací divadla.

S pozdravem

Mgr. Michael SOUKUP, redaktor vídeňského divadelního magazínu "BÜHNE" a spolupracovník dramaturgie Volksoper Wien

Vážený pane Soukupe,
děkuji velice za Vaši připomínku. Předám ji panu dramaturgovi. Za nepřesnost v článku se omlouvám. Potěšilo mě, že máme tak pozorné a fundované čtenáře. Chybu jistě v příštích číslech napravíme.
Zachovejte nám, prosím, přízeň!
Tomáš Töpfer

15.08.2023 | Mgr. Marta Křesinová
Vážený pane řediteli,
mám nepříjemnou zkušenost s rezervací vstupenek do Vinohradského divadla. Možná,že tu agendu dělá počítač, ale měl by někdo kontrolovat jeho práci. V necelé jedné hodině ,jsem dostala kladnou odpověď na objednávku č. 6254807 a v zápětí zápornou odpověď pro nezaplacení. Nevím, jestli má internet smysl pro fér hru a toto Vám doručí,...
Zdravím a přeji vlídný den.

Mgr. Marta Křesinová

Vážená paní Křesinová,
Vaši stížnost předávám našemu obchodnímu oddělení. Věřím, že se vše vysvětlí a vyřeší k Vaší spokojenosti. Za "žerty" počítačového systému se Vám omlouvám.
Zachovejte nám přízeň!
Tomáš Töpfer

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings