facebook Instagram

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

02.02.2023 | Miloslava Sládková
Vážený pane řediteli,

dlouho jsem váhala, zda Vás mám oslovit a napsat Vám o svém nemilém zážitku z představení, které jsem měla možnost shlédnout ve Vašem divadle dne 20. 12. 2022. Jednalo se nádherné představení Pygmalion, kterému nemám, co bych vytkla. Zpracování, nastudování, scéna, herecké výkony, vše musím ohodnotit velmi kladně. Můj předvánoční prožitek byl však poněkud „zkažen“ nevhodným chováním diváků, z řad studentů, kteří představení navštívili, zřejmě v rámci výuky. Chovali se neurvale během představení i o přestávce. V době představení si povídali tak, že jsem je musela tišit, používali mobilní telefony, šustili svačinou a plastovou lahví, ze které konzumovali nápoje. O přestávce se dožadovali prodeje alkoholických nápojů. Na přestavení se dostavili, a to nejen studenti, ale i mnoho dalších návštěvníků, v úboru, dle mého soudu, zcela nevhodném pro návštěvu divadla tak významného, jakým bezpochyby Divadlo na Vinohradech je. Velmi mne mrzí onen úpadek morálky, se kterým se setkávám při mnohých návštěvách divadel v Praze, ale i jinde. V dávných dobách jsem se při návštěvě Vašeho divadla setkala u vchodu s maketou člověka v obleku a textem, že do divadla nebude vpuštěn nikdo, kdo nebude vhodně oblečen. Žel, maketa byla od vchodu odstraněna, a tak se zde jako divák potkávám s návštěvníky v riflích či dokonce sportovním oblečení (teplácích!!!). Prosím, nedopusťte, aby tohle pokračovalo. Chápu, že nemůžete nikoho nutit, aby chodil do divadla v obleku, avšak požádat alespoň dozorující učitele, aby studenty řádně poučili o vhodném úboru a hlavně chování v prostoru divadla během představení i o přestávce, je myslím na pováženou. Nejen já, ale i ostatní diváci Vám jistě budou vděčni.
S přáním krásného dne
Miloslava Sládková

Milá paní Sládková,
věřte, že mě to trápí stejně, jako Vás. Se studenty mám však často i opačnou zkušenost. Děvčata si přinesou společenské boty a přezují se před vstupem do sálu a většina z nich se chová tak, jak se na návštěvu divadelního představení sluší. Bohužel je to především správnou výchovou, a to nejen ve školách, ale především v rodinách. Moc mě mrzí, že jste měla smůlu a na Pygmalion přišli studenti, které kantoři zřejmě nezvládali, nebo je řádně nepřipravili. Musím konstatovat, že je to také špatným přístupem "dospělých" diváků, z nichž mnozí nejdou pro naše mladé diváky řádným příkladem. Máte pravdu, že my to ovlivnit můžeme jen opravdu těžko. Zamezit vstup divákům nevhodně oblečeným nemůžeme. Můžeme je však zaujmout kvalitním představením a doufat, že si odnesou alespoň pěkný zážitek. Pořádáme několikrát ročně dopolední i odpolední představení pro střední školy a musím se zastat studentů, že ve většině případů se chovají spořádaně. Reagují samozřejmě daleko spontáněji, než dospělé publikum, ale to bych jim přičítal naopak k dobru.
Zachovejte nám i přes nepříjemný zážitek přízeň!
Děkuji
Tomáš Töpfer

02.02.2023 | Hanka Radoňská
Dobrý den pane řediteli,
včera jsem navštívila představení Danny Smiřický (Příběhy inženýra lidských duší). V tomto představení hrála skupina mladých herců, jejichž jejich výkony byly super. Jenom mě mrzí, že jsme se nemohli na setkání "klubáků setkat s takovými herci jako je pan Skopal, pan Kostka, paní Mayerová atd.
Přeji hezký den
Hanka

Milá Hanko,
na setkání jsem naše herce omlouval. Někteří hráli s antibiotikami, a mnozí byli unavení po náročném představení. Jistě to nezkazilo Váš dojem z krásného představení.
Děkuji za pochopení
Tomáš Töpfer

01.02.2023 | Václav veverka
Dobrý den Pane Řediteli rád bych chtěl váš autogram vaším podpisem Veverkovi

Milý pane Veverko, obávám se, že jsem Vám už podpis s fotografií jednou poslal. Pokuid nedošla, napište mně Vaši poštovní adresu a pošlu ji ještě jednou.
Tomáš Töpfer

20.01.2023 | Markéta Verfárová
Dobrý den, mam dotaz. Markétu Děrgelovou znám z vašeho divadla hlavně z predstavení laska na krymu, hodinový hotelier či poměrně nově uváděnou inscenaci člověk nikdy neví. A tak by mě zajímalo, jestli Markéta nebude mít víc predstavení? Je skvělá a já bych jí ráda ve vašem divadle vídala častěji. M.

Milá Markéto,
tenhle dotaz by sípše měl směřovat na Markétu Děrgelovou. Nesmíte zapomínat, že má své šťastné mateřské povinnosti. Jsem moc rád, že se po mateřské do divadla vrátila a zvládá svůj čas rozdělit mezi miminko a divadlo. Kromě toho ji můžete vidět, kromě jmenovaných inscenací, i v Baladě pro banditu. Můžete se na ni těšit i v nově připravované hře "Vzpoura lásky".
Tomáš Töpfer

20.01.2023 | rodina Šimánova
Vážení,
Chtěla bych Vám velmi poděkovat, za neskutečný umělecký zážitek. Už dlouho jsem nezažila tak krásné a působivé představení jako bylo Harold a Maude.
Úžasné herecké výkony p. Zuzany Kronerove a Marka Adamczyka, které nás nejen rozesmáli, ale i dojali k slzám. Představení plné nejen emocí, ale také velmi hlubokých filozofických myšlenek.
Tímto bych chtěla Vašemu divadlu a celému hereckemu osazení, velmi poděkovat a popřát hodně zdraví a plno sil do takto skvělých děl.
Těším se na budoucí dílo nashledanou.
S pozdravem
rodina Šimánova

Milí Šimánkovi,
moc děkuji za krásnou pochvalu. Velice rád ji předám všem tvůrcům. Budou mít určitě stejnou radost, jako já.
S přáním krásného dne
Tomáš Töpfer

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings