facebook

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

20.02.2020 | Miroslava Sekyrková
Vážený pane řediteli, dnes 20. 2. se naše početná skupina čítající 82 studentů a vyučujících vypravila k Vám do divadla na představení Revizor. Bohužel jsme byli velmi zklamáni, že představení bylo zrušeno. Chápu, že k indispozici člena souboru může dojít, ale pokud se to stane v daný den, kdy jsou třídy již na cestě, mělo by divadlo mít připravenou záložní alternativní variantu. Jeli jsme z Českých Budějovic již v 5.57 ráno, byly výluky.., další školy přijely až z Ostravy a pokud nepočítám cestovní náhrady (dospělý 338 Kč), stalo se mi to u této hry již podruhé za sebou (poprvé v září). Velmi mne to mrzí, jak kvůli maturantům, kteří hru chtěli vidět, tak kvůli zbytečné cestě. I když nám peníze budou vráceny, byla možná ze strany divadla i další (vstřícnější varianta) např. krátká prohlídka divadla, povídání s herci, náhradní program... Chtěla jsem Vám to jen sdělit, Vaše divadlo mám jinak ráda, ale toto nás velmi zklamalo. S pozdravem z jihu Čech Mgr. Miroslava Sekyrková, Gymnázium Jírovcova, ČB

Vážená paní Sekyrková,
je mně nesmírně líto, že jste byli zklamáni a věřte, že mně tato situace mrzí neméně než Vás. O zranění kolegy Aleše Procházky, které se stalo při večerním představení Revizora, jsem se dozvěděl po skončení představení, někdo po 22. hodině. Ještě ten večer jsem zajistil jeho ošetření ve Fakultní nemocnici Motol na ráno v šest hodin. Bezprostředně po té jsem se dozvěděl, že se na poraněné koleno nepostaví a že tedy nemůže odehrát dopolední představení. V Revizorovi hraje vlastně hlavní roli Hejtmana, což je part, který není možné během hodiny zaskočit a nazkoušet. Navíc dekorace zůstává po večerním představení stát až do rána pro dopolední představení. Za jednu jedinou hodinu je absolutně nemožné ji zbourat a postavit kulisy pro jiné představení. Taková operace trvá nejméně čtyři hodiny. I kdybchom sebevíce chtěli, nebylo možné udělat změnu představení. Je mi jasné, že ani toto zdůvodnění Vás neuspokojí a buďte ujištěbna, že bych byl, jako divák, stejně rozmrzelý jako Vy. Nemohu více než se Vám ještě jednou omluvit za nepříjemnost, kterou jsme vám způsobili, a to ne vlastní vinou. Mohu Vám pouze nabídnout kompenzaci v podobě nejen náhradního termínu, ale také volných vstupenek na některé další představení. Snad to alespoň trochu zmírní Vaše zklamání. Spojte se, prosím s naším obchodním oddělením, keré dostane patřičné istrukce a domluví se s Vámi.
Snažte se , prosím, pochopit naši situaci a zachovejte nám přízeň.
Tomáš Töpfer

17.02.2020 | Libor Horáček
Vážený pane řediteli.
Navštívil jsem představení Zmoudření Dona Quijota. A přestože jsem po skončení představení zaslechl z řad diváků ne zcela spokojené až záporné reakce, mne se představení líbilo. Nenudil jsem se u něj a nečekal na jeho konec.
Jen na mne dolehl jakýsi smutek a zamyšlení, že jsou v té hře okamžiky, se kterými jsem se setkal sám ve svém životě. A Don Quijote mi je znovu oživil.
Jinak však prosím, pokud to bude možné, vyřiďte mé poděkování celému souboru.
S přáním klidného dne
Libor Horáček

Milý pane Horáčku,
děkuji za Váš dopis. Tvůrcům rád předám. Jistě je to potěší. Názory diváků se mohou lišit. To je jev celkem běžný. Neumíme dělat divadla tak, abychom se zavděčili všem. Na této stránce najdete několik nadšených reakcí a jistě bude i část publika, která představení nepřijme. To, že ve Vás příběh a některé pasáže rezonovaly, je pro nás báječná pochvala. Vždyť o nic menšího se vlastně nesnažíme. Na naší webové stránce jsou umístěny ukázky z představení i fotografie. Z nich lze dobře rozpoznat, co je možné od inscenace očekávat, jaké výrazové prostředky používá. Doporučuji všem divákům se o představení tímto způsobem předem informovat. Pak by se nemělo stát, aby se jejich očekávání nenaplnilo. Nabídku máme opravdu širokou.
Zmoudření Dona Quijota považuji za jeden z našich nejlepších počinů. Nemluvě o tom, že se jedná o skvěle zpracovanou českou klasiku. Uvádění klasických českých her se trpělivě věnujeme již několik sezón a myslím, že jsme v kontextu činoherních divadel takřka jediní. Ve studiové scéně uvádíme cyklus současných českých her. Poslední premiérou byl Havlův Motýl na anténě. Nenechte si to ujít!
Budu se těšit na Vaše další návštěvy u nás.
Tomáš Töpfer

17.02.2020 | Jana Skopalíková
Vážený pane řediteli,
jsme novými členky klubu diváků a musím Vás pochválit, představení, která jsme viděly se nám moc líbila. Hlavně Zmoudření Dona Quijota - herecké výkony i scéna ve mne zanechaly hluboký dojem. Příjemná jsou také setkání s Vámi a s herci po klubových představeních. Jen mám jednu prosbu, my jsme vždy stály vzadu a i když nás velice zajímalo, co Vy a herci povídáte, tak jsme nic neslyšely. Pokud by to šlo, tak prosím mluvit trochu víc nahlas.
Děkuji a těším se na další krásné představení
Jana

Milá Jano,
budeme na to příště dbát. Diskuse se většinou s našimi "klubáky" rozdělí na menší skupinky a tak chápu, že je obtížné všechno zaslechnout. Nebojte se příště probojovat blíže k nám :-) :-) :-)
Děkuji za hezký dopis.
Tomáš Töpfer

16.02.2020 | Renata Halenová
Přeji pěkný den,chci se prosím zeptat jak se mohu přihlásit do klubu divadla a získat nějaké výhody a také jak mohu zakoupit dárkové předměty jako třeba diář nebo knihu,předem děkuji za odpověd Renata z Prahy

Milá Renato,
na naší webové stránce je možnost, jak se přihlásit do klubu diváků. Pokud byste si nevěděla rady, můžete se informovat na bezplatné lince 800 900 888, kde Vám rádi pomohou.
Vítejte mezi našimi věrnými diváky.
Tomáš T.

11.02.2020 | Ludmila Bisová
Dobrý večer, pane řediteli,
v sobotu 8/2/2020 jsme s dcerou a tchýní navštívily představení Romeo a Julie. Dcera je fanynkou Marka Lambory a pro mě to byla příležitost ukázat ji divadlo v celé své kráse. Obě jsme byly moc spokojené, při prvním jednání jsme se bavily, na konci druhého dcera i tchýně potřebovaly kapesník. Obdiv všem šermujícím za nesčetné pády, Tereze Bebarové za chůvu, Svatopluku Skopalovi za Capuleta... Velkým příjemným překvapením byl pro mě Igor Bareš! Z filmových rolí pro mě nevýrazný... ale jako Váš otec Lorenzo - nezapomenutelný! Oceňuji přiznané kulisáky a změnu scény bez opony, nápad s "polooponou" s otisky rukou a projekci Vás coby vévody veronského.
Děkuji za krásný zážitek a věřím, že Vás zase navštívíme.
Lída

Milá Lído,
mám radost, že naš inscenace Romea a Julie zasáhla všechny generace :-)
Zachovejte nám přízeň.
Děkuji. Rád všem jmenovaným Vaši pochvalu předám.
Tomáš T.

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.