facebook

Taneční soubor Jaro ZAHRAJTE MNĚ, MUZIKANTI

Zakoupit vstupenku

O hře

Rozkvetlá louka, tajemně vonící les, malebná náves nebo tradiční světnička. Tyto kulisy stojí na pozadí folklorních tanců souboru Jaro. Přeneste se do těchto obrazů i Vy. Uvidíte krásná taneční pásma a inspirující kroje. Večerem Vás provedou tanečníci všech věkových skupin - členy souboru jsou děti od 5-ti let po dospělé. Poznáte dovádění na louce těch nejmenších, dětské jarní koledy, masopustní veselí, milenecký duet, velkolepé dospělé kolové tance. To vše za doprovodu Muziky Jara. Ta si letos připomíná 25 let své existence. Kdo čeká velkolepé oslavy a slavnostní proslovy, bude možná zklamaný. Naši muzikanti dobře vědí, že nejlépe se slaví s pěknou písničkou. Po večeru v Divadle na Vinohradech jim jistě dáte za pravdu. Tanečníci s muzikanty během večera navštíví mnoho koutů naší země, kromě Čech zabrousí i na Moravu (Lašsko) a Slovensko (Liptov).
Taneční soubor Jaro pod vedením MgA. Živany Vajsarové působí v Praze od roku 1983. Během své taneční historie soubor získal mnoho tuzemských i zahraničních ocenění. Spolupracuje s tanečníky z Hong Kongu a Japonska. Nadchl nejednoho diváka u nás i ve světě. Soubor navštívil mimo jiné Německo, Nizozemí, Kypr, USA, Japonsko, Nový Zéland, Hong Kong nebo Taiwan. A všude zanechal trochu české folklorní radosti. Radost je to, co z pódia budete cítit i v neděli 19. května. Folklorní taneční motivy jsou citlivě nastudovány s důrazem na hloubku provedení stylu jednotlivých regionů.
„Kdykoliv se přijdete podívat na tento soubor, vždy se setkáte s jarem!“ Napsala o Tanečním souboru Jaro choreografka a tanečnice, zasloužilá umělkyně paní Jiřina Mlíkovská. Přijďte se přesvědčit. Rozkvetlá louka, vonící les, malebná náves…

www.jaro-dance.cz
Snížené 50% vstupné pro studenty (ISIC, ESN) a seniory platí při prodeji na pokladně divadla. Děkujeme za pochopení.

Tvůrci a účinkující
Taneční soubor Jaro
Umělecká vedoucí a choreografka: MgA. Živana Vajsarová
Umělecká a choreografická spolupráce: prof. František Bonuš

Muzika Jara
Umělecký vedoucí: Karel Mezera
Hudba, hudební zpracování: Karel Mezera, Zdeněk Pechoušek,
Tomáš Pykal, Martin Hauptmann

Účinkují členové Tanečního souboru Jaro

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.