facebook

Taneční centrum Praha, Baby balet Praha VÍTEJ NA SVĚTĚ

Zakoupit vstupenku

O hře

Tento poetický název nese nový celovečerní rodinný balet v interpretaci souboru Baby Balet Praha, nejmladších studentů konzervatoře-gymnázia Tanečního centra Praha. Premiéry se uskutečnily 2. a 5. února 2016 ve Stavovském divadle v Praze.

Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školu, pubertu a dospělost.

Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které jsou mikro scénáři inspirujícími baletní tvůrce. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní a podbízivé. Naopak, tanečními scénickými prostředky doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textu písní obsaženy.

Projekt tanečního divadla „Vítej na světě“ vznikl na námět Vlasty Schneiderové, ředitelky konzervatoře-gymnázia Taneční centrum Praha, která přizvala ke spolupráci nejzkušenější členy tradičního tvůrčího týmu Baby Baletu Praha Pavlu Königsmarkovou, Natálii Houskovou a Agurtzane Pérez Olóriz. Autorem kostýmů je Roman Šolc, scénografii vytvořil Viktor Svidró. Technickou spolupráci zajistili Vladimír Sojka a Ondřej Urban. Producentem díla je Mezinárodní centrum tance.

autorský tým:
námět, scénář a režie: PhDr. Vlasta Schneiderová
choreografie: Bc. Natálie Housková, Mgr. Pavla Königsmarková, Agurtzane Pérez Olóriz (Španělsko), PhDr. Vlasta Schneiderová
hudba: Jaroslav Uhlíř
texty písní: Zdeněk Svěrák
výtvarník kostýmů: Roman Šolc
výtvarník scény: Roman Šolc a choreografové
projekce: Viktor Svidró (Maďarsko)
hudební a scénické efekty: Vladimír Sojka
producent: Mezinárodní centrum tance, z.s.

http://www.tanecnicentrum.cz

video ukázka: http://www.tanecnicentrum.cz/video-bbp/

záznam části představení zde.

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.