facebook Instagram

Carol Rocamora Tvá ruka v mé dlani... (I take your hand in mine...)

Zakoupit vstupenku

O hře

Česká premiéra hry americké autorky inspirovaná milostnou korespondencí slavného ruského dramatika A.P.Čechova a herečky Olgy Knipperové.
On, slavný ruský dramatik. Ona, herečka nově založeného Moskevského uměleckého divadla. Potkali se roku 1898 na čtené zkoušce Racka. Jí bylo 29, jemu o devět let víc. Jejich vztahu nepřála nejen jeho rodina, komplikovala jej především jeho nemoc, kvůli níž byl nucen žít v odloučení, na Jaltě. Začali si psát. Za šest let, přerušených jeho předčasnou smrtí, si vyměnili 412 dopisů. Z jejich intimní korespondence čerpá hra americké autorky Carol Rocamory. Je to příběh velké lásky a vášně, milostné i divadelní, vyprávěný s humorem a porozuměním.
Hru ve světové premiéře uvedlo londýnské divadlo Almeida Theatre v roce 2001 s Paulem Scofieldem a Irene Worth v hlavních rolích. V roce 2003 následovala inscenace v pařížském divadle Bouffes du Nord v režii Petera Brooka s Natachou Parry a Michelem Piccoli.
Carol Rocamora, pedagožka, dramatička, překladatelka a kritička, je odbornicí na Čechova, do angličtiny přeložila jeho kompletní dílo. Je rovněž znalkyní her Václava Havla. V roce 2005 publikovala jeho biografii Život Václava Havla v divadle.

FOTOGRAF INSCENACE: VIKTOR KRONBAUER

Délka představení: 75 minut

Tvůrci

Překlad: Lída Engelová j.h.
Režie: Lída Engelová
Dramaturgie: Lucie Němečková
Scéna: Ivo Žídek
Kostýmy: Ivana Brádková
Hudební spolupráce: Petr Mandel

Obsazení

Olga Knipperová   Daniela Kolářová
Anton Pavlovič Čechov   Ladislav Frej

Nejbližší termín představení

Novinky

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings