facebook

Ke 100. výročí narození prof. Františka Bonuše TANEC A ČAS

Zakoupit vstupenku

O hře

Taneční pedagog, choreograf, organizátor a sběratel lidových tanců František Bonuš (1919–1999) byl jednou z nejvýraznějších osobností českého folklorního hnutí druhé poloviny dvacátého století. Svým neutuchajícím entuziasmem inspiroval celou řadu dalších tvůrců a interpretů, kteří se pod vlivem jeho nadšení vydávali na vlastní cestu za lidovou písní a tancem. Slavnostní večer ve Vinohradském divadle představí tvůrčí práci vybraných souborů a osobností, kteří se k osobnosti Františka Bonuše každý svým jedinečným způsobem vztahují, a nadále se tak prolínají na pomyslné spirále vedoucí od počátků činnosti folklorních kolektivů v Čechách i na Moravě k současnosti.

Účinkují: Grunik Ostravice, Jaro s muzikou Jara Praha, Kühnův dětský sbor, Perníček Pardubice, Vycpálkovci s muzikou Rozmarýn Praha
Programem provází Tomáš Vacek

Pořádá Sdružení pro dětskou taneční tvořivost, z. s. ve spolupráci se Spolkem rodičů a přátel folklorního souboru Jaro, z. s. a Souborem písní a tanců Josefa Vycpálka, z. s.
Odborná spolupráce NIPOS-ARTAMA Praha

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.