facebook Instagram

Slavnostní večer k 90. výročí Českého rozhlasu Slavnostní večer k 90. výročí Českého rozhlasu

Zakoupit vstupenku

O hře

U příležitosti 90. výročí vysílání připravil Český rozhlas pro své posluchače a širokou veřejnost slavnostní hudebně - zábavní večer v Divadle na Vinohradech, který svým pojetím přiblíží nejen zajímavé momenty z historie vysílání tohoto média. V neděli 19. května 2013 od 20:00 hod. vás přivítají a večerem provedou moderátoři Českého rozhlasu Martina Kociánová a Vladimír Kroc.

Během večera se představí publiku herci nejen z Vinohradského divadla – Hana Maciuchová, Viktor Preiss, Jana Štěpánková, Petr Rychlý, Barbora Poláková, Otakar Brousek st., Vladimír Truc, Vladimír Fišer, Lucie Polišenská, Lukáš Příkazký, Tomáš Pavelka a Jan Petránek. Pod vedením Vladimíra Valoviče zahraje swingová hudba Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a jako hudební hosté vystoupí Aneta Langerová a Nikola Langer, Eva Pilarová, Martin Chodúr nebo Petra Janů. V průběhu večera předá generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan ceny významným osobnostem za dlouhodobý přínos Českému rozhlasu. „Pro Československý a Český rozhlas pracovali a mnohdy ještě pracují lidé, kteří vysílání tohoto média zasvětili celý svůj život a stali se páteří jeho tvorby. Jejich jména jsou někdy zvučná, někdy méně, ale každý z nich se stal Českému rozhlasu ve svém oboru velkou oporou a přínosem. Proto si myslím, že si alespoň malé vyznamenání u tohoto významného jubilea rozhodně zaslouží,“ upozorňuje ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Koncept slavnostního večera připravil významný divadelní dramatik a vysokoškolský profesor Jan Vedral, vedení režie se pak ujala mladá talentovaná režisérka Natália Deáková. Vstupenky na slavnostní večer v Divadle na Vinohradech jsou pro zájemce k zakoupení na pokladně divadla, nám. Míru 7, Praha 2.

Přímý přenos večera si mohou posluchači naladit na stanici ČRo 2 – Praha a na všech regionálních stanicích, sledovat pak vše mohou díky online přenosu na webu www.rozhlas.cz/portal a na www.youtube.com/ceskyrozhlas.

Délka představení: 90 minut

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings