facebook

Gala Terpsichoré Šípková Růženka

Zakoupit vstupenku

O hře

Baletní škola Terpsichoré, manželů Pavlíny a Pavla Ďumbalových, patří svými uměleckými výsledky již několik let mezi nejprestižnější baletní školy nejen v Praze, ale i v České republice. Stalo se tradicí, že každý školní rok zakončí velkým slavnostním představením.
Letos se příznivci baletního umění můžou těšit na výpravnou verzi klasické baletní inscenace P. I. Čajkovského, Šípková Růženka. Ve všech částech, kde je to s dětmi možné, tvůrci vědomě ctí původní verzi díla Maria Petipy a Lva Ivanova a jeho velkolepý pohádkový ráz, současně se však snaží, aby bylo vše adekvátně přizpůsobeno věku a možnostem dětských interpretů. Dávají příležitost i nejmenším - čtyřletým talentovaným umělcům, se kterými pan Čajkovskij na jevišti původně nepočítal, ale stejně tak nezůstávají nic dlužni ani obdivovatelům vytříbené baletní techniky, proto můžou diváci v tomto představení obdivovat brilantní výkony hostů, prvních sólistů baletu ND Praha. V roli Růženky se představí Miho Ogimoto, v roli Prince Giovanni Rotolo v roli Morého ptáka Matěj Šust a v roli Princezny Floriny Lenka Hrabovská.
Užijte si pohádkový večer plný radosti z tance, hudby a divadla !
----------------------------------------------------
Délka představení 2 hodiny 20 minut

1 přestávka - 30 minut
----------------------------------------------------
Více informací o představení, tvůrcích a Baletní škole na www.terpsichore.cz

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.