facebook

Dětský balet Praha SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

Zakoupit vstupenku

O hře

Kouzelný pohádkový večer s DĚTSKÝM BALETEM PRAHA

Sněhová královna je baletní pohádková inscenace, na náměty příběhu Hanse Christiana Andersena, s hudbou Tuomase Kantelinena. Dětský balet Praha si dovoluje představit tuto kouzelnou pohádku v novém nastudování, s krásnou scénou a kostýmy. V roli vypravěče se divákům představí významný tanečník a umělec, pan Vlastimil Harapes. Jeho převyprávění příběhu o Sněhové královně pomůže všem dětem přiblížit taneční děj. Toto představení navíc vzniklo za spolupráce s předními umělci a tanečníky baletu Národního divadla v Praze a Taneční konzervatoří hl. m. Prahy.

Zlý čaroděj stvořil kouzelné zrcadlo, které má moc pokřivit obraz toho, kdo se do něj dívá. Jednoho dne zrcadlo prasklo a jeho střípky se rozlétly po celé zemi a mnoha lidem ublížily. Poraněné oči viděly v lidech a věcech pouze ošklivost a propíchnutá srdce zamrzla. V malé vesničce žil velmi milý chlapec Kay a roztomilá dívka Gerda. Kayova babička jim jednou vyprávěla příběh o Sněhové královně, kterou Kay zatoužil poznat. Co bylo v této pohádce dál? Zvítězí láska nad zlem? To Vám prozradí Dětský balet Praha.

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.