facebook

Přednáška prof.Dr.Malgorzaty Sugiery SŁAWOMIR MROŻEK - DRAMATIK

Zakoupit vstupenku

O hře

Ve spolupráci s Polským Institutem Praha Vás zveme na přednášku univ. prof. Dr. Małgorzaty Sugiery z Jagellonské university v Krakově SŁAWOMIR MROŻEK - DRAMATIK.

Přednáška se uskuteční ve středu 6.5. od 17.00 hod v nové zkušebně Divadla na Vinohradech, náměstí Míru, Praha 2.
Přednáška bude tlumočena do češtiny.
Vstup volný, nezbytná registrace účasti v předprodejním systému zde.

Profesorka Dr. Małgorzata Sugiera vede Katedru dramatu na Jagellonské univerzitě v Krakově, přednáší pravidelně na německých a francouzských univerzitách.  Její vědecký zájem je soustředěn jednak na historii a poetiku evropské dramatu 20. století, jednak na problematiku genderu a performatiky. Překládá vědecké práce z několika jazyků (J .L. Styan, H-Th. Lehmann, E. Fischer-Lichte, J. Butler, J-P. Sarrazac) a také německou dramatiku (H. Müller, E. Jelinek). Je autorkou devíti monografií, které kromě Polska vyšly také v Německu a ve Velké Británii.
Mrożkově dramatice se obsáhle věnovala v zásadní, dodnes nepřekonané monografii Dramaturgia Sławomira Mrożka z roku 1996. Z otázek, které zde klade (Má Mrożek pravdu, když vzdoruje tomu, že jej Esslin označil jako „absurdního dramatika“? Co má společného s dalšími autory tzv. „školy východní absurdity“? Kde jsou zdroje Lásky na Krymu a jejího historického a filosofického pesimismu?), bude vycházet také její vinohradská přednáška.

Vstupenky na reprízy inscenace Láska na Krymu můžete rezervovat zde.

 

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.