facebook

Galakoncert hvězd české populární hudby Pocta českému swingu

Zakoupit vstupenku

O hře

Městská část Praha 2 ve spolupráci s Uměleckou agenturou Petra Soviče přináší divákům s ohledem na oslavy 100. let vzniku samostatné Československé republiky ojedinělý galakoncert mapující vývoj českého swingu.

Během dvouhodinového koncertu zazní slavné české swingové melodie z období první československé republiky, předválečného i poválečného období a také skladby z šedesátých let minulého století. Vzpomínat se bude na legendární zpěváky a zpěvačky, kteří svým projevem za doprovodu velkých orchestrů excelovali na koncertních pódiích a také v rozhlasových či televizních hitparádách své doby. / R. A. Dvorský, Inka Zemánková, Oldřich Nový, Zdeňka Vincíková, Jan Werich, Arnošt Kavka, Sestry Allanovy, Rudolf Cortéz, Jiřina Salačová, Vlasta Průchová, Richard Adam, Yvetta Simonová, Milan Chladil, Eva Olmerová, Jiří Suchý, Eva Pilarová, Karel Gott, Jarmila Veselá, Waldemar Matuška či swingový král Karel Hála a další/.

Kromě samotných interpretů budou hudební vzpomínky patřit také špičkovým muzikantům a kapelníkům, jejichž odkaz je pro dnešní generaci swingařů nesporný. Za zmínku stojí pánové Karel Hašler, Jaroslav Ježek, Karel Krautgartner, Karel Vlach, Gustav Brom a další.

Celý koncert budou na scéně doprovázet dva velké swingové orchestry, tak jak tomu bylo v neslavnějších dobách vývoje českého swingu a to Golden Big Band Prague s nejmladším kapelníkem v České republice Petrem Sovičem a Orchestr Ježkovy Stopy s kapelníkem Lukášem Jadrníčkem.

Nejslavnější swingové taneční hity všech dob zazpívají hvězdní sólisté: Eva Pilarová, Josef Zíma, Ondřej Ruml, Dasha, Petr Sovič, Jitka Zelenková, Václav NOID Bárta, Markéta Konvičková, Petr Bende, Leona Machálková, Antonín Gondolán, Pavlína Filipovská, Radka Fišarová, Kryštof Krhovják, Kateřina Brožová, Daniela Písařovicová , Zuzana Vlčeková a Sestry Ježkovy.

Přijďte si tedy užít swing v jeho rané i moderní podobě za doprovodu skvělých muzikantů, sólistů, tanečníků a velkoplošné projekce.

Změna programu vyhrazena.

Délka představení: 160 minut

Tvůrci

Obsazení

Eva Pilarová

Josef Zíma

Ondřej Ruml

Dasha

Petr Sovič

Jitka Zelenková

Václav NOID Bárta

Markéta Konvičková

Petr Bende

Leona Machálková

Antonín Gondolán

Pavlína Filipovská

Radka Fišarová

Kryštof Krhovják

Kateřina Brožová

Daniela Písařovicová

Zuzana Vlčeková

Sestry Ježkovy.

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2022 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings