facebook

Marius von Mayenburg Ošklivec

Zakoupit vstupenku

O hře

"Není nám vhod váš nos, jestli rozumíte legraci. Nerozumíte? No jo, dokážu to pochopit. S tímhle obličejem nemůžete nic prodat."

Výměna tváře, tak aby byla pro ty druhé přijatelná, není chirurgickým zákrokem, který změní pouze Letteho podobu, ale postupně hluboce zasáhne jeho identitu. Jeho "tvář" se stane úspěšným zbožím, které plastický chirurg jako sochař "tesá" do obličejů dalších klientů toužících po absolutní dokonalosti. Ale autor jde ještě dál ..."
Téma tváře, masky, identity a způsob, jakým ovlivňují to, co je "uvnitř a vně" člověka, zkoumá v komediální nadsázce poslední hra předního německého dramatika Mariuse von Mayenburga (ročník 1972). Absolventa "scénického psaní" na berlínské Vysoké škole umění vyučoval mimo jiné i dramatik Tankred Dorst a jeho dramatické zrání ovlivnilo setkání s tvůrčí dílnou proslulého britského Royal Court Theatre. Mayenburg je rezidentním autorem berlínské Schaubühne am Lehniner Platz, kde měl Ošklivec premiéru v lednu 2007. V Čechách byly inscenovány jeho hry Tvář v ohni, Eldorádo a Turista.
K inscenaci ve studiovém prostoru pozvalo divadlo šéfrežisérku Činoherního studia v Ústí nad Labem Natálii Deákovou.

Délka představení: 80 minut

Tvůrci

Překlad: Kateřina Bohadlová j.h.
Režie: Natália Deáková j.h.
Dramaturgie: Kristina Žantovská
Kostýmy: Jana Smetanová j.h.
Scéna: Lukáš Kuchinka j.h.

Obsazení

Lette, ošklivec   Jiří Čapka
Fanny-jeho žena, Fanny- zdravotní sestra, Fanny- bohatá stará dáma   Andrea Elsnerová
Scheffler- Lettův šéf, Scheffler- chirurg   Ladislav Frej
Karlmann- Lettův asistent, Karlmann- syn bohaté staré dámy   Jan Šťastný

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2021 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.