facebook

Les Ballets Bubeníček Orfeus

Zakoupit vstupenku

O hře

Bratři Jiří a Otto Bubeníčkovi patří mezi mezinárodně uznávané tanečníky, opravdové mistry ve svém oboru. Jména bratří Bubeníčků se stala uznávanou a respektovanou značkou nejenom v tanečním světě. Na jejich vystoupení chodí i ti, kteří tanci běžně neholdují, ale na Bubeníčky musí jít, protože mají stejný věhlas jako některé operní divy. Tato dvojčata se od svého prvního - a pro ně osudového - angažmá v souboru Johna Neumeiera v Hamburku vypracovala k mezinárodnímu renomé a uznání. Své umění předvedli na světových scénách Pařížské opery, Govent Garden v Londýně, Bolshoi v Moskvě, D. Koch Theater v New Yorku a pod.
K příležitosti zakončení jejich profesionální taneční kariéry se představí v unikátním představení Orfeus, které se uskuteční v září v rámci Československého turné se zastávkami v Ostravě, Brně, Bratislavě, Českých Budějovicích, Praze a Plzni.
Projekt Orfeus bude formálně překračovat hranice tance, fyzického pohybu, slova a hudby. Na scéně se kromě Jiřího a Otty Bubeníčků objeví německá tanečnice Anna Herrmann a populární slovenský herec Csongor Kassai. O hudební část představení se postarají Tereze Kovalová a Annabelle Dugast. Režie projektu se ujal renomovaný tandem SKUTR Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.

www.bubenicektour.cz

autoři: JIŘÍ a OTTO BUBENÍČEK a SKUTR
Choreografie: JIŘÍ a OTTO BUBENÍČEK
Reřie: SKUTR (MARTIN KUKUČKA a LUKÁŠ TRPIŠOVSKÝ)
Učinkují: JIŘÍ a OTTO BUBENÍČEK, ANNA HERRMANN, CSONGOR KASSAI
Violoncello: TEREZIE KOVALOVÁ
Housle: ANNABELLE DUGAST
Produkce: JT PROMOTION

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.