facebook Instagram

Taneční soubor Jaro Okouzlení tancem a hudbou

Zakoupit vstupenku

O hře

Okouzlení tancem a hudbou

Slavnostní představení Tanečního souboru Jaro k 40. výročí jeho založení.

 

Folklórní taneční soubor založila MgA. Živana Vajsarová, umělecká vedoucí a choreografka, v roce 1983 v Radotíně, kde působila jako taneční pedagožka při tehdejší LŠU. Po roce 1989 se soubor přesunul na Smíchov pod Základní uměleckou školu Štefánikova, kde působí doteď.

MgA. Živana Vajsarová patří k významným osobnostem tanečního umění v České republice a je jednou z vynikajících českých tanečních pedagožek, uznávaných nejen doma, ale i v zahraničí.

Na co se můžete v programu těšit? Především na lidové tance z Čech a Moravy v podání Tanečního souboru Jaro a za doprovodu vynikající Muziky Jara, která tanečníky doprovází již téměř 30 let.

V první části představení nahlédnete pod pokličku tanců a písní převážně z východních Čech. Na rozkvetlé louky a do voňavých lesů vás doprovodí tanečníci od těch nejmenších až po dospělé. Závěr první části okoření Kühnův dětský sbor, se kterým paní Vajsarová spolupracuje již řadu let a tvoří pro brilantní zpěváky taneční choreografie.

Druhá část programu je věnována především východní Moravě. Temperamentní tance a písně v podání souboru Jaro vás přenesou do kraje vína, slivovice, nádherných krojů, širokých zelených luk a kopců, přes které se svolávali chalani a děvčice, když si chtěli společně zazpívat a zatančit.

 

Večerem vás provede Tomáš Vacek, moderátor a vedoucí programu Českého rozhlasu Dvojky a Pohody.

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Neděle
4. 6. v 18:00
Taneční soubor Jaro OKOUZLENÍ TANCEM A HUDBOU pronájem Zakoupit vstupenku

Novinky

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů  |  Cookies settings