facebook Instagram

Dětský balet Praha Louskáček Dětský balet Praha

Zakoupit vstupenku

O hře

LOUSKÁČEK

Nejkrásnější vánoční příběh, který okouzlí diváky v každém věku.

Prožijte pohádkový večer s Dětským baletem Praha.

V prostředí pohádkové scény, nádherných a stylových kostýmů, pestrobarevných projekcí, vystoupí více než 150 dětských umělců. V představení dále vystoupí i několik významných tanečních hvězd. Louskáček, s hudbou P. I. Čajkovského, patří k nejoblíbenějším baletům klasického tanečního repertoáru. Vánoční příběh na náměty E. T. A. Hoffmanna vypráví příběh o malé dívce, která pod stromeček dostane překrásnou loutku Louskáčka. Ta v jejím snu ožívá a unáší ji do světa kouzel, kde se dívka setkává s Myším králem, sněhovými vločkami,
s tančícími cukrovinkami a cukrovou vílou.

Záštitu nad Dětským baletem Praha a jeho projekty převzal pan Vlastimil Harapes, který navíc tomuto představení propůjčí svůj krásný hlas a celým představením bude diváky provázet jako vypravěč pohádky.

Dětský balet Praha je první dětský taneční soubor v Praze, který se věnuje zpracování významných baletních děl a tvorbě nových výpravných představení, která jsou ztvárněna pouze dětskými tanečníky ve věku 4 - 16 let. Dětský balet Praha má za sebou také celou řadu soutěžních úspěchů. Mimo jiné je držitelem ocenění Zlatý oříšek, za přínos v tanečním oboru, které uděluje Česká televize.

Choreografie a režie: Veronika Zídková a kolektiv DBP

Scénografie: Magdaléna Klára Hůlová a Střední škola designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní

"Snažíme se připravit divákům netradiční podívanou s nádhernou hudbou. Chceme představit tento kouzelný pohádkový příběh o Louskáčkovi v podání velkých hvězd i malých hvězdiček v naší upravené verzi pro malé i velké diváky."
 

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Neděle
21. 1. v 18:00
Dětský balet Praha LOUSKÁČEK pronájem

Dětský balet Praha
VYPRODÁNO

Novinky

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

Hlavní město Praha Hospodářské noviny

© 2012-2023 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko | Ochrana osobních údajů | Cookies settings | Zásady použití Cookies