facebook

Nancy Van de Vate Hamlet, Princ dánský

Zakoupit vstupenku

O hře

Zveme Vás na unikátní mezinárodní projekt evropské premiéry opery Hamlet.

Zatímco americká divadelní režisérka Julia Aubrey přiveze profesionální i studentské operní pěvce z Gertrude C. Ford Center for Performing Arts a z University of Mississippi, skladatelka Van de Vate se základnou ve Vídni bude spolupracovat s dirigentem Petrem Vronským, umělci z Národního divadla, Moravskou filharmonií v Olomouci a bude koordinovat celou evropskou koprodukci. Van de Vate úspěšně převedla komplexní a abstraktní povahu Shakespearovy hry do promyšleného hudebního ekvivalentu.

Během více než šestiletého období napsala Nancy Van de Vate nejen vlastní libreto, ale zkomponovala a provedla aranžmá celé opery a všech jednotlivých instrumentálních částí, včetně vlastního klavírního zpracování. Van de Vate také dohlížela na nahrávání opery na CD.

Impozantní obsazení americkými a českými profesionály i studenty slibují vzrušující pohled do transatlantické operní produkce, jejíž snahou není nic menšího než, že "skvělá hra se stane i skvělou operou." 
 

Tvůrci

Režie: Julia Aubrey
Dirigent: Petr Vronský
Sbor: University of Mississippi Choir
Orchestr: Moravská filharmonie Olomouc

Obsazení

Hamlet   Ryan Macpherson
Claudius   Bradley Robinson
Gertrude   Jennifer Robinson
Polonius   Andrew Ross

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.