facebook

Městská část Praha 2, Umělecká agentura Petra Soviče Galakoncert Časy se mění

Zakoupit vstupenku

O hře

Galakoncert Časy se mění (1968 – 1989)

Městská část Praha 2 ve spolupráci s Uměleckou agenturou Petra Soviče pořádá u příležitosti 30. výročí sametové revoluce ojedinělý galakoncert hvězd s názvem Časy se mění (1968 – 1989). Během dvouhodinového koncertu zazní populární české melodie připomínající období boje za svobodu naší země. Těšit se můžete například na písně Časy se mění, Variace na renesanční téma, Píseň o mé zemi, Štěstí je krásná věc, Já půjdu tam a ty tam, Modlitba pro Martu a jiné.

Listopadem 1989 vyvrcholilo dlouholeté úsilí disidentů a aktivní občanské společnosti, které vedlo k pádu totalitního a komunistického režimu. V období mezi léty 1968 – 1989 se do procesu obnovení svobody a demokratických poměrů zapojila také celá řada umělců včetně hudebníků, kteří měli v úctě tvůrčí svobodu bez poplatnosti režimu. I proto na některé z nich bude pamatovat scénář samotného večera.

Každá vývojová etapa populární hudby od roku 1968 do roku 1989 přinesla na domácí scénu něco nového. Některé novinky měly pozitivní a jiné negativní dopad. Jak historický vývoj domácího popu vidí dnešní generace umělců? Jak na doby formování hudební scény vzpomínají samotné pěvecké či muzikantské legendy? To vše se dozvíte v průběhu jedinečného večera, kterým Vás provede dvojice moderátorů Daniela Písařovicová a Petr Sovič.

Za doprovodu orchestru Golden Big Band Prague zpívajícího kapelníka Petra Soviče se letos na pódiu Divadla na Vinohradech objeví oslavenkyně a legendární zpěvačky Eva Pilarová, Naďa Urbánková či Jana Koubková. Dále pak písničkář Jaroslav Hutka spjatý s obdobím Sametové revoluce a celá řada dalších výtečných hostů, mezi které patří například Petra Černocká, Janek Ledecký, Martin Chodúr, Markéta Konvičková, Adam Mišík, Jitka Zelenková, Václav Noid Bárta, Zuzana Vlčeková, Olga Lounová, Tereza Mašková a Prime time voice.

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.