facebook

Přednáška František Langer - dramatik

Zakoupit vstupenku

O hře

„Pravda je někdy omyl, který mnoho lidí sdílí.“

Roku 1925 uvedlo Divadlo na Vinohradech v režii Jaroslava Kvapila a ve scénografii Josefa Čapka hru Františka Langera PERIFERIE. Langer se díky tomuto nastudování, jež záhy následovaly zahraniční inscenace dramatu, etabloval jako autor evropského významu. Divadlo nyní uvádí v rámci oslav 110. výročí činnosti třetí inscenaci Periferie, jejím režisérem je známý slovenský herec, režisér a pedagog Martin Huba.

O díle dramatika, spisovatele, legionáře a důstojníka Československé armády, lékaře, odbojáře a národního umělce, kterého komunistický režim chtěl vymazat z české kultury, MUDr. Františka Langera, promluví prof. PhDr. Pavel JANOUŠEK, CSc. z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR.

Vstup volný, doporučujeme registraci v předprodejním systému Divadla na Vinohradech. Doporučujeme rovněž tamtéž zakoupit vstupenky na následující večerní představení Periferie od 19.00 hod.

Přednáška se koná 7. 6. 2017 v 17.00 hod. ve Studiové scéně DnV.

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.