facebook

Dny Kjóta v Praze Dny Kjóta v Praze

Zakoupit vstupenku

O hře

Při příležitosti oslav dvaceti let od navázání partnerské spolupráce mezi městy Prahou a Kjótem se 10.6. v Divadle na Vinohradech uskuteční společné vystoupení herců tradiční kjótské rodiny Šigejama a českého souboru Malé divadlo kjógenu. Večer nabídne tři krátké hry, které svým charakterem nejlépe vykreslují poetiku a výborný humor, tolik charakteristický právě pro tento žánr.

Prvním představením bude dvojjazyčné provedení komedie Velké prádlo. Tato původně středověká francouzská fraška, vykreslující utrpení manžela pod nadvládou autoritativní tchýně a náročné manželky, kjótské herce oslovila natolik, že ji v padesátých letech minulého století zařadili jako novinku do svého bezmála šest set let starého repertoáru. Dnes patří v Japonsku k nejoblíbenějším kusům.
Druhým představením večera je česká verze klasického kusu Hlas za dveřmi. 
 Snad až naivní zápletka dává plně vyniknout hravosti a kouzlu hereckých technik a výrazových prostředků žánru. Dokáže uchopit srdce diváka a doslova jej vtáhne na jeviště. Jedná se o divácky nejoblíbenější kus v češtině.
Zlatým hřebem večera bude hra Hlemýžď. „Záměna“ člověka a hlemýždě divákům nabídne autentickou zkušenost s bezprostředností a genialitou humoru komedie kjógen. Hlemýžď je nejpopulárnější a nejčastěji uváděnou komedii kjógen v Japonsku. Na scéně se představí Šigejama Šime a jeho dva synové, Šigejama Motohiko a Šigejama Ippei .

www.kjogen.cz

Tvůrci

Obsazení

Nejbližší termín představení

Novinky

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2020 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons - Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons - Uveďte autora - Nezasahujte do díla 3.0 Česko  |  Ochrana osobních údajů
Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.