facebook

Napište řediteli

Na tomto místě nám můžete sdělit příjemné i nepříjemné zážitky z našeho divadla.

Napsali jste:

21.02.2017 | Miloš Vorel
Vážený pane řediteli,
když vidím logo Divadla na Vinohradech, že již trvá 110 let, marně hledám na webu divadla nějaký odkaz k té dlouhé, pozoruhodné historii, tedy kromě textu:
******
Divadlo na Vinohradech je souborové repertoárové činoherní divadlo a reprezentativní scéna hlavního města Prahy. Secesní budova divadla byla zbudována již v letech 1905-1907 péčí a na náklady občanů města Královské Vinohrady.
.......
Divadlo na Vinohradech ve své tvorbě vědomě navazuje na 110-ti letou tradici a snaží se ji zpřítomnit a rozvíjet.
******
Ještě před krátkou dobou jsem na nějaký odkaz narazil, kde byli uvedeni alespoň ve jmenném seznamu herci, kteří v divadle působili. Pak jsem již jen narazil na ty fotky herců ze současnosti, které jsem si dovolil tak drsně zkritizovat (protože si nic jiného nezaslouží), jelikož je vidět, že vznikaly jednotlivě v různém čase pro jiné účely (Večery bez líčidel?), ale když se pak položí do jedné linky jako galerie na webové stránce, je to rozházené stylem "každej pes, jiná ves". :-(
Vnukové Vlastimila Fišara se rozhodli, že svému dědečkovi vytvoří záznam na Wikipedii, který tam ještě nebyl, a proto jsme začali pátrat po nějakých archivních zdrojích. Mj. jsme pátrali i na stránkách DnV, ale marně.
Ptám se, zda na stránkách nějaký odkaz k historii je nebo zatím ne?
Mějte se hezky.
Miloš Vorel
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1402648791244.2055663.1383073057&type=1&l=ecfc8a14f1

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlastimil_Fi%C5%A1ar

Vážený pane,
děkuji za Váš názor a postřehy. Ke 110. výročí divadla, které bude v listopadu letošního roku chystáme řadu akcí. Jednou z nich je například vydání knihy 110 osobností, které prošly naším divadlem. Výstavu bratří Čapků, slavnostní večer a další doprovodné akce. Kdybyste odebíral naše noviny, pak byste zjistil, že v nich po několik měsíců vycházely a ještě vychází velice zajímavé články o historii divadla. Jsou vydávány jako příloha Hospodářských novin a nemalý náklad rozesíláme našim předplatitelům. Krom jiného jsou k dispozici volně ve foyeru divadla při každém představení pro naše diváky. Jejich internetovou podobu můžete rovněž najít na našem webu. Při troše bedlivějšího pozorování byste jistě zjistil, že toho ke 110. výročí neděláme zase tak málo.
Tomáš Töpfer
P.S. V rubrice "Portrét" byste v květnovém čísle z roku 2016 snadno našel článek o Vlastimilu Fišarovi, který naspala bývalá a dlouholetá dramaturgyně Vinohradského divadla paní Alena Kožíková. http://bulletiny.divadlonavinohradech.com/m2016-05/portret.html

21.02.2017 | Marta Vostřáková
Vážený pane řediteli včera jsme s členy bridžového klubu shédli Vaše úžasné představení HAŠLER. Já už podruhé. Všichni jsme byli upřímně nadšeni. Pro naší generaci prostě zjevení.Konečně jako vždy u Vás. Druhý důvod, proč jsem se rozhodla Vám napsat je omluva. Jsem ta divačka, které se na začátku druhe půlky ozval špatně vypnutý mobil. Prostě jsem nezvládla chytrý vánoční dárek. Děkuji za noblesu a pochopení Vás i pana Rychlého, s jakou jste to vyřešili. Věřte, bylo mi hrozně. Tak že ještě jednou se všem omlouvám a těším se za sebe i celý náš klub na další krásné večery u Vás.
S úctou a obdivem M.Vostřáková

Milá paní Vostřáková,
děkuji za hezký dopis. Zvonění Vašeho mobilu bylo milým zpestřením a vzhledem k žánru hry, kdy jsem jako režisér dával hercům připomínky před ruhou polovinou hry, mohli toto extempore diváci chápat, jako součást hry :-) :-) Takže není třeba se omlouvat. Všechny nást to naopak potěšilo :-)
Děkuji za pochvalu našeho představení.
Hezký den
Tomáš Töpfer

19.02.2017 | Gabriela Hajkova
Včera jsem navštívila Vaše divadlo se svým Autistickym synem a musím říct, že oba dva jsme úplně ohromeni..bylo to naprosto famózní, všichni jste úžasní a Šárka byla dokonalá..mnohokrát děkujeme za krásné odpoledne..s pozdravem Gabča

Milá Gabčo,
jsem rád, že jsme potěšili Vás i Vašeho syna.
Děkuji
Tomáš Töpfer

18.02.2017 | antonin škara
dobrý den p, řediteli
zajímám se o staré tiskoviny, dobové fotografie atd.
Shodou okolností jsem v těchto dnech listoval v starších vydáních časopisu Zlatá Praha z roku 1897. Je zde otištěna také fotografie z " Pokládání základního kamene Vinohradského divadla.
Je to tedy přesně jak máte uvedeno, tedy že vašemu divadlu je 110 let. Je možné a pravděpodobné, že uvedenou fotografii máte uloženu ve vaše divadelním archivu.. nevím. Pokud nemáte a bude zájem, rád Vám uvedenou fotografii zašlu na některou E mail. adresu . Fotografii jsem umístil také na svém FB profilu, odkud je možné foto sdílet - i když v nižším rozlišení. Ve vyšším rozlišení mohu rád poskytnout.
Pozdravuji z Brna

Antonín Škára

Vážený pane Škáro,
velice děkuji za nabídku. Buďte, prosím, tak laskav a pošlete mně onu fotografii. Nevadí, jestli bude v malém rozlišení. Porovnáme ji s tím, co máme v archivu. Je docela možné, že právě ona nám chybí. Je docela možné, že ji náš archiv obsahuje, ale i přesto Vám děkuji za Váš zájem o naše divadlo.
Srdečné pozdravy do Brna
Tomáš Töpfer
reditel@divadlonavinohradech.com

17.02.2017 | Jaroslav Veselý
Pane řediteli děkuji za odpověď, vůbec mě nezklamala, ale naopak potěšila. Záporem ve větě jsem nemyslel, že hru tak pan Schaffer nenapsal, ale že ji nepsal jako "výchovný koncert". Ano, nic jste v napsaném textu neměnili, pan režizér Čivčák ho "nezjemnil", my jsme to v dobrém v dobrém shlédli. Ostatní platilo spíš jako obecné povzdechnutí. Srdečně zdravím, Jaroslav Veselý

:-) Díky
TT

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2017 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko | ochrana soukromí