facebook

Václav Štech – Tereza Verecká Vinohradský případ

Zakoupit vstupenku

O hře

Paměti strašlivě ukřivděného člověka

Literární kabaret

Komediograf a spisovatel Václav Štech byl druhým ředitelem Divadla na Vinohradech v letech 1909 – 1913. Z ředitelny neodešel dobrovolně a svou křivdu vypsal v unikátní a kdysi velmi čtené skandální knize Vinohradský případ. U příležitosti 110. výročí DnV z ní připravily literární kabaret dramatička Tereza Verecká a režisérka Zuzana Burianová a zvou Vás na představení těmito slovy:

„Divadlo ukřivďuje a křiví charakter. Alespoň se to tak jeví z různých pamětí různých divadelníků a zejména pak divadelních ředitelů a tajemníků. Existence divadelního ředitele je v podstatě jen sérií křivd ať už spáchaných na něm nebo úmyslně či neúmyslně jím na někom jiném. Pozlátko a uznání veřejnosti jde za někým jiným. A celá divadelní budova drží pohromadě jen sítí intrik.

Hrůzostrašný případ vinohradského ředitele Václava Štecha začíná jedné hrůzostrašné noci, Noci divadel, kdy se mu zdá, že obživl a vrátil se znovu na post ředitele divadla.“

Václava Štecha a tehdejší Vinohrady hrají, zpívají a tančí: Otakar Brousek, Markéta Frösslová, Marek Adamczyk, Šárka Vaculíková a Dominick Benedikt.

Premiéra v rámci Noci divadel 18. 11. 2017.

Tvůrci

Scénář: Tereza Verecká
Režie: Zuzana Burianová
Výprava: Lukáš Mathé
Dramaturgie: Jan Vedral

Obsazení

Starý Štech   Otakar Brousek ml.
Mladý Štech   Marek Adamczyk
Thalia   Markéta Frösslová
Melpomena   Šárka Vaculíková
Nadšenec   Dominick Benedikt

Nejbližší termín představení

Čtvrtek
14. 12. v 19:00
Václav Štech – Tereza Verecká VINOHRADSKÝ PŘÍPAD Studiová scéna Zakoupit vstupenku

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2017 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko | ochrana soukromí