facebook

Pavel Landovský Hodinový hoteliér

Zakoupit vstupenku

O hře

Šedesátá léta dvacátého století. Dva svérázní penzisti, kteří pamatují lepší časy první republiky a které budovatelská léta semlela, ale nezbavila chuti do života, pronajímají svůj kutloch, zchátralý, původně honosný měšťanský byt, mileneckému páru hledajícímu pro svůj vztah soukromí. On ženatý se závazky, ona studentka bez prostředků. Nikdo z těch čtyř nemá budoucnost, ani ten milenecký vztah ji, zdá se, nemá. Noc, kterou tato čtveřice společně stráví, však přinese do dívčina života nejen rozchod, ale také novou hodnotu: radost z plného a nic nezatajujícího a nic nepředstírajícího prožitku každé chvíle, kterou nám život dává.
Šedesátá léta dvacátého století. Herec, svérázný myslitel a autor Pavel Landovský je členem Činoherního klubu, zažívá svá herecká zlatá léta i zlatá léta „svého“ divadla. Hrou Hodinový hoteliér se ve svém mateřském divadle etabluje také jako dramatik jedinečného talentu s velkým citem pro detaily lidského života, pro – tehdy a dodnes obdivované – hrabalovské „perličky na dně“. Okupace a normalizace zbortí Landovského hereckou a autorskou kariéru a českou veřejnost připraví o vše, co jí dokázal nabídnout a mohl, ale nesměl vytvořit.
Přestože je komedie Hodinový hoteliér pevně svázána s českou kulturou doby svého vzniku, jsou její hodnota, obsah, humor i scénické možnosti nadčasové. Proto Landovského hru uvádíme v nové zkušebně DnV (vedle Topolovy Kočky na kolejích a Barč-Ivanových Dvou) ve volném cyklu připomínajícím skvosty československé dramatiky dvacátého století.

Ve hře se na jevišti kouří a padají expresivní výrazy. Inscenace není vhodná pro mládež do 15 let.
Představení hrajeme bez přestávky.

Premiéra: 16.10.2014
Uvádíme v nové zkušebně.

Délka představení: 90 minut

Tvůrci

Režie: Ivan Rajmont
Dramaturgie: Jan Vedral
Scéna: Milan David
Kostýmy: Marta Roszkopf

Obsazení

Nejbližší termín představení

Čtvrtek
11. 5. v 19:00
Pavel Landovský HODINOVÝ HOTELIÉR Studiová scéna VYPRODÁNO
Pondělí
26. 6. v 19:00
Pavel Landovský HODINOVÝ HOTELIÉR Studiová scéna Zakoupit vstupenku

Video galerie

 

Hlavní město Praha Hospodářské noviny Český rozhlas

 

© 2012-2017 Divadlo na Vinohradech, design by Media Solution
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko | ochrana soukromí